Koncertas DEEP FIELD: CHORAS „BEL CANTO“ IR LIETUVOS KAMERINIS ORKESTRAS

Renginio data: 2019m.Liepos0726 d.21:00 - 22:30 Visi renginiai
Valdovų rūmų Didysis kiemas
Aktualu iki 2019-07-26
Renginio tipas:
Koncertas
Renginio tipo nr.:
12

Šių metų festivalio baigiamasis renginys žiūrovus pakvies į įsimintiną koncertą, fantazijos kupiną modernios klasikinės muzikos kelionę. Liepos 26 d. „Midsummer Vilnius“ uždarymo renginyje žiūrovai išvys itin gausų būrį profesionalių atlikėjų. Koncerto metu 50-ies narių choras „Bel Canto“ ir Lietuvos kamerinis orkestras su papildoma sudėtimi, diriguojamas Modesto Pitrėno bei kviestinė solistė pristatys įspūdingą vieno garsiausių pasaulyje šiuolaikinių JAV kompozitorių Eric Whitacre programą, kurią papuoš įspūdingi vizualiniai efektai.

Žiūrovų laukia išties novatoriška patirtis skambant „Grammy“ laureato, eksperimentatoriaus, muzikos pasaulį sudrebinusio ir chorinės muzikos įvaizdį pakeitusio kompozitoriaus E. Whitacre kūriniams.

Pagrindinis vakaro akcentas – kosminė kompozicija, kūrinys „Deep Field“, kurį E. Whitacre parašė įkvėptas NASA kosminio teleskopo „Hubble“ nuotraukų, užfiksavusių iki šiol giliausią visatos vaizdą. Kino filmų muzikos stiliumi parašytoje kompozicijoje, autorius sujungia neribotas orkestro ir choro galimybes, elektroninę muziką bei naujausias technologijas. Pirmą kartą chorinės ir klasikinės muzikos istorijoje, kūrinyje naudojami ir publikos išmanieji telefonai, kuriuose instaliuota speciali mobilioji programėlė tampa muzikos instrumentu. Žiūrovų telefonuose instaliuotos aplikacijos skleidžiamas garsas susilies su orkestro ir choro atliekama muzika ir taps kūrinio atlikimo dalimi. „Deep Field“ sugrįžta į Vilnių ir istorinių Valdovų rūmų kieme sukurs nežemišką atmosferą.

„Bel Canto“ ir E. Whitacre kūrinio DEEP FIELD atlikimas 2016 m. Vilniuje: https://www.youtube.com/watch?v=4bpww9aeVjU

Vakaro programoje dar vienas intriguojantis ir drąsus kompozitoriaus kūrinys „Godzilla Eats Las Vegas!“, kuris sudrebins klausytojų vaizduotę. Ši humoro nestokojanti, eklektiška kompozicija – tai įvairių garsinių atkarpų mozaika, kurioje be dėsningumo sujungiamos kontrastingos detalės pasakoja kompozitoriaus kuriamą makabrišką istoriją. Tam E. Whitacre pasitelkia apie trisdešimt skirtingų muzikos stilių, žaibiškai keičiančių vienas kitą, taip sukuriant beprotiško Godzilos vizito Las Vegase nuotaiką. Paradoksalu, bet šis, regis, chaotiškas, skirtingų nuotaikų kūrinys suskamba puikiausioje dermėje ir maloniai nustebina net skeptiškai nusiteikusius klausytojus.

„Bel Canto“ ir E. Whitacre kūrinio „Godzilla Eats Las Vegas!“ atlikimas Vilniuje: https://www.youtube.com/watch?v=lhF9aKAUdeY

Dinamiškais šiandienos ritmais gyvenančio ir savitą muziką kuriančio autoriaus repertuare nestinga itin jausmingų kūrinių, vienas jų – „Fly to Paradise“, kūną nusėjantis šiurpuliukais, o sieloje pakurstantis kibirkštis. Elektroninės muzikos fone kartu su choru jį atliks ir kviestinė solistė.

„Bel Canto“ ir E. Whitacre kūrinio „Fly to Paradise“ atlikimas: https://youtu.be/jclpRGOuLE4

„Deep Field“ mobilioji programėlė

Koncerto žiūrovai raginami iš anksto atsisiųsti mobiliąją programėlę „Deep Field“,  kuri koncerto metu skleidžia elektronikos garsą. Likus maždaug 5 minutėms iki kūrinio pabaigos, dirigentui atsisukus į publiką ir davus signalą, žiūrovai įjungs mobiliąją programėlę savo išmaniuosiuose telefonuose, o jos skleidžiamas garsas susilies su choro ir orkestro atliekama muzika.

Atsisiųsti „Deep Field“ aplikaciją galite čia:
App Store: https://itunes.apple.com/gb/app/deep-field/id970046487?mt=8
Google Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.musicproductions.hubblemusicapp

Festivalis „Midsummer Vilnius“ vyks šių metų liepos 15-26 d.

Festivalio „Midsummer Vilnius“ 2018 m. filmukas: https://youtu.be/1IZQroe7-Fo

Daugiau informacijos apie festivalį „Midsummer Vilnius“ – „Facebook“ paskyroje ir internetiniame puslapyje www.midsummervilnius.com

 

Publikuota: 2019-05-08 16:19
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika