Vilniaus festivalio koncertas „Bazelio kamerinis orkestras, Andrius Žlabys ir Mozartas“

Renginio data: 2019m.Birželio0619 d.19:00 - 21:00 Visi renginiai
Valdovų rūmų Didžioji renesansinė menė
Aktualu iki 2019-06-19
Renginio tipas:
Koncertas
Renginio tipo nr.:
12

Atlikėjai
BAZELIO KAMERINIS ORKESTRAS (Šveicarija)
Solistas ANDRIUS ŽLABYS (fortepijonas; Lietuva, JAV)

Programa
FRANK MARTIN – „Pavane couleur du temps“
WOLFGANG AMADEUS MOZART – Koncertas fortepijonui ir orkestrui Nr. 12 A-dur, KV 414
HEINZ HOLLIGER – „Eisblumen“
WOLFGANG AMADEUS MOZART – Koncertas fortepijonui ir orkestrui Nr. 9 Es-dur, KV 271 („Jenamy“)

Pirmą kartą į Lietuvą atvykstantis Bazelio kamerinis orkestras buvo įkurtas 1984-aisiais ir tęsia garsaus šveicarų dirigento Paulio Sacherio suburto „Basler Kammerorchester “, gyvavusio 1926–1987 m., tradicijas: vienoje programoje dažniausiai atlieka ir senąją, ir šiuolaikinę muziką. Kolektyvas bendradarbiauja su Maria João Pires, Sol Gabetta, Nuria Rial, Christophu Prégardienu, Erwinu Schrottu, René Jacobsu ir kitais žinomais atlikėjais.

Vienas iš pagrindinių kviečiamų dirigentų yra Giovanni Antonini; jo vadovaujami Bazelio kamerinis orkestras ir ansamblis „Il Giardino Armonico“ iki 2032 m. pasiryžę atlikti ir įrašyti visas 107 Josepho Haydno simfonijas. Bazelio kamerinis orkestras yra pelnęs ne vieną apdovanojimą, jų įrašų albumus leidžia „Sony“, „Deutsche Harmonia Mundi“, „Warner classics“. Orkestras bendradarbiauja su „Theater an der Wien“, „Theâtre Champs-Élysées Paris“, Hamburgo Elbės filharmonija.

Andrius Žlabys – vienas žymiausių šiuolaikinių lietuvių pianistų, apdovanotas išskirtine charizma ir menine įtaiga. Tarptautinį pripažinimą jis pelnė pasirodydamas su tokiais pasaulinio garso orkestrais kaip Niujorko, Klivlando, Buenos Airių filharmonijų, Bostono ir Roterdamo simfoniniai.A. Žlabys kviečiamas skambinti prestižinėse pasaulio scenose – Niujorko „Carnegie Hall“ ir Linkolno centro „Avery Fisher Hall“, Amsterdamo „Concertgebouw“, Buenos Airių „Teatro Colón“, Londono „Wigmore Hall“, Vienos „Musikverein“, Tokijo „Suntory Hall“; jis dalyvauja daugelyje festivalių JAV ir Europoje: lordo Yehudi Menuhino, Zalcburgo, Lokenhauzo, muzikos centro „Caramoor“ ir kt.

Šio koncerto programoje kartu su W. A. Mozarto Koncertais fortepijonui orkestras iš Šveicarijos atliks ir dviejų tėvynainių kompozitorių kūrinius: Franko Martino (1890–1974) „Pavane couleur du temps“ ir Heinzo Holligero (g. 1939) „Eisblumen“.


Bilietų kainos
20, 30, 40, 50 Eur

Koncerto rengėja – Lietuvos nacionalinė filharmonija.
Daugiau informacijos ir bilietai internetu – http://www.filharmonija.lt/lt/bilietai-ir-informacija.html

Publikuota: 2019-04-24 10:31 Atnaujinta: 2019-05-03 10:13
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika