Vilanelų koncertas „Mirštu dėl tavęs, o tu to nežinai...“

Renginio data: 2019m.Kovo0316 d.18:00 - 19:00 Visi renginiai
Valdovų rūmų III manieristinė antikamera
Aktualu iki 2019-03-16
Renginio tipas:
Koncertas
Renginio tipo nr.:
12

Senosios muzikos ansamblis CHIAROSCURO
Rūta Vosyliūtė (vokalas)
Vilimas Norkūnas (klavesinas, vargonai)
Ieva Baublytė (išilginės fleitos, gotikinė arfa)
Saulius S. Lipčius (liutnia, barokinė gitara)
Martin Daniel Zorzano Barbosa (viola da gamba)

Aktorius Džiugas Gvozdzinskas
Scenografė Anželika Šulcaitė
Šviesų dailininkas Rimas Petrauskas

„Stebuklas, kai vienu metu gali išgyventi ir mirtį, ir gyvenimą, ir nežinau aš pats, ar gyvas, ar miręs, bet žinau, kad jums esu...“ (G. Stefani „Amante felice“, 1621).

Tokios XVII a. meilės eilės sužavėjo koncerto iniciatorę dainininkę Rūtą Vosyliūtę, jau ne vienerius metus tiriančią vokalinę XVI–XVIII a. muziką. Šiame koncerte Rūta kartu su ansambliu „Chiaroscuro“ pristatys pasaulietinės dainos – vilanelos (it. villanella, arba canzone villanesca) žanrą. 1537 metai žymi šio žanro pradžią muzikos istorijoje, kai Johannesas de Colonia išleido pirmąjį neapolietiškų dainų rinkinį „Canzone villanesca alla napolitana“, kuriame užrašyta 15 poemų neapoliečių dialektu. Neapolyje gyvenę ir kūrę poetai-muzikai buvo paveikti labai turtingos kasdieninės sakytinės ir dainavimo tradicijos. Ją papildė literatūros ir muzikos madomis ir sukūrė vilanelos žanrą. Išvertus iš italų kalbos, žodis „villanella“ reiškia „kaimiška, paprasta, kasdieninė daina“. Ankstyvųjų vilanelų dažniausiai aptinkama tik literatūriniuose šaltiniuose be išrašytų melodijų.

Bilieto kaina 5 Eur

Bilietus galima įsigyti „Bilietai LT“ kasose, internetu www.bilietai.lt, likus valandai iki renginio – Valdovų rūmų kasose.

Vaikams, studentams, senjorams ir neįgaliesiems taikomos nuolaidos.

Festivalį finansuoja LIETUVOS KULTŪROS TARYBA

Publikuota: 2019-03-01 12:21
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika