LIETUVOS NEPRIKLAUSOMYBĖS ATKŪRIMO DIENA VALDOVŲ RŪMUOSE

Renginio data: 2019m.Kovo0311 d. - 00:00 Visi renginiai
Valdovų rūmai
Aktualu iki 2019-03-11
Renginio tipas:
Visi renginiai
Renginio tipo nr.:
1

Bilieto kaina – 2 eurai

Archeologiniai tyrimai buvusių Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmų teritorijoje buvo pradėti Sąjūdžio laikais, kai Lietuva brendo savosios Nepriklausomybės atkūrimui. Simboliška, kad drauge su atgimstančia Nepriklausomybe iš nebūties buvo sugrąžinti ir gausūs bei vertingi ženklai, bylojantys apie mūsų šalies praeitį. Laisvės metais nuspręsta atkurti Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmus – kaip istorinio valstybingumo ir atgimusios Nepriklausomybės simbolį. Kviečiame vilniečius ir miesto svečius susipažinti su šiuo objektu, įkūnijančiu ir sujungiančiu Lietuvos praeitį, dabartį ir ateitį.

10.00–18.00 val.
Parodų centras, pirmas aukštas

Paroda „Žmonės, grąžinę praeitį. Mindaugo Meškausko ferotipų magija“
Ką tik atidarytoje parodoje laukia ypatingų patyrimų diena! Parodoje susipažinsite su muziejaus magiją kuriančiais žmonėmis, sužinosite apie neįprastą XIX a. fotografijos išradimą – vadinamąjį šlapio kolodijaus procesą, pamatysite, kaip atgijo Valdovų rūmų istorija.

Su muziejaus lankytojo bilietu

10.00–17.00 val.
Lankytojų vestibiulis

Žaidimas „Su Vyčio ženklu“
Pažintinis žaidimas, per kurį muziejaus ekspozicijose savarankiškai ieškosite Lietuvos valstybingumo simbolio ir sužinosite, kokių pavidalų jis įgydavo įvairiose epochose.

Su muziejaus lankytojo bilietu

11.00–16.00 val.
Ekspozicija, nulinis aukštas

Meninė studija „Laisvės žaislai“
Nepriklausomybės ženklus kurkime savo rankomis! Šventės dieną kviečiame velti vilnos kamuoliukų. Viena seniausių technologijų padės susikurti natūralios vilnos trijų spalvų žaisliuką kūdikiui arba pakabutį kuprinei ar raktams papuošti.

Su muziejaus lankytojo bilietu

11.00, 12.00, 13.00, 14.00, 15.00, 16.00 val. (lietuvių kalba)
Ekspozicijos

Ekskursijos „Valdovų rūmai – istorinio valstybingumo ir atgimusios Nepriklausomybės simbolis“
Gidų vedamos apžvalginės ekskursijos, supažindinančios su muziejaus ekspozicijomis, atskleidžiančiomis Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencijos istoriją bei jos sąsajas su istoriniu valstybingumu. Taip pat sužinosite, kaip ir kodėl, atkūrus Nepriklausomybę, buvo nuspręsta atkurti ir Valdovų rūmus, kokia šio projekto simbolinė reikšmė bei mokslinė, pilietinė, pažintinė ir kultūrinė vertė.

Gidai muziejaus svečių lauks Lankytojų vestibiulyje.

Su muziejaus lankytojo bilietu

12.00–15.00 val.
Parodų centras, pirmas aukštas

Iliuzionisto Antono Lavrentjevo šventiniai stebuklai
Ką tik atidarytoje parodoje „Žmonės, grąžinę praeitį. Mindaugo Meškausko ferotipų magija“ kas pusvalandį visų laukia stebuklai. Juos Valdovų rūmų muziejaus lankytojams dovanos vienas geriausių Lietuvoje iliuzionistų Antonas Lavrentjevas.

Su muziejaus lankytojo bilietu

10.00–18.00 val.
Ekspozicija, pirmas aukštas

„Virtuali kelionė laiku“
Virtualus istorinės realybės atkūrimas: Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencijos raida XIIIXXI amžiuje.

Su muziejaus lankytojo bilietu + 1 euras specialiame terminale

Publikuota: 2019-03-01 16:57
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika