Vieša paskaita „Klasikų klubas keliasi į Valdovų rūmus“

Renginio data: 2019m.Vasario0205 d.18:00 - 19:30 Visi renginiai
Valdovų rūmai
Aktualu iki 2019-02-05
Renginio tipas:
Vieša paskaita
Renginio tipo nr.:
19

Viešos paskaitos tema - „Mokslo maištas prieš filosofiją: ką pasakytų senovės graikai“

Paskaitą skaitys doc. dr. Naglis Kardelis

Graikų mitologijoje jaunesnės dievų kartos sukyla prieš savo gimdytojų tironiją ir juos nuverčia. Tai galėtų būti metafora mokslo ir filosofijos santykiui nuo XIX a. pavaizduoti. Daugelis mokslininkų, o ir filosofų, tradicinę išminties meilę ėmė suprasti kaip svetimą, nereikalingą, net kaip kliūtį mokslo pažangai. Gamtos mokslai iš tiesų perėmė sritis, kurios iki tol buvo tiriamos tik filosofiškai. Ar nors kas šiandien liko filosofams? Ką apie tai sako graikų patirtis? Ar Herakleito, Platono, Aristotelio filosofija padeda pažinti pasaulį?

Klasikų klube, susibūrusiame 2013 m. pavasarį, nuo pat pirmųjų jo veiklos žingsnių vertinamas profesionalumas ir kūrybiškumas, atvirumas ir nuomonės laisvė, į klasikinį paveldą žvelgiama iš skirtingų mokslo sričių pozicijų. Klube jau lankėsi daugelis žymių Vilniaus ir kitų universitetų įvairių disciplinų atstovų, o kiekviename renginyje stengiamasi įžiebti klausytojų diskusiją.

Rengėjas – Klasikų asociacija

Renginys NEMOKAMAS, tačiau prašom registruotis čia.

Po viešos paskaitos klausytojai maloniai kviečiami aplankyti parodą „Aristotelis iš Akropolio. Antikos mąstytojo skulptūros paroda“.

 

Publikuota: 2018-11-14 18:31 Atnaujinta: 2019-01-31 15:35
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika