Muzikos ir poezijos vakaras „Netikėtas susitikimas su Vincu Kudirka“

Renginio data: 2018m.Lapkričio1122 d.18:00 - 19:30 Visi renginiai
Valdovų rūmų Renginių salė
Aktualu iki 2018-11-22
Renginio tipas:
Kultūros renginys
Renginio tipo nr.:
30

Renginys nemokamas, tačiau būtina išankstinė registracija.

Vincas Kudirka – gydytojas, rašytojas, poetas, publicistas, muzikas, valstybininkas, žadinęs lietuvių tautinę savimonę, dėjęs pagrindus Lietuvos prisikėlimui, – ne taip dažnai prisimenamas šiandienos visuomenėje. Programoje pristatoma V. Kudirkos kūryba, jo kultūrinė, visuomeninė veikla, dariusi įtaką ne tik meno raidai, bet ir žmonių pasirinkimui, siekiama atskleisti šios ryškios asmenybės portretą – šiuolaikišką, gyvybingą, aktualų. Literatūrinis scenarijus sukurtas remiantis V. Kudirkos kūriniais (proza, poezija, satyra, publicistika), amžininkų prisiminimais, laiškais, autobiografinėmis žiniomis, literatūrologų ir istorikų (A. Zalatoriaus, V. Kavolio, M. Šidlausko) knygomis.

1871–1877 m., mokydamasis Marijampolėje, V. Kudirka gimnazijos orkestre grojo smuiku, dainavo chore. Jis pirmasis Suvalkijoje XIX a. pabaigoje pradėjo organizuoti instrumentinius ansamblius, į veiklą bandė įtraukti savo draugus ir pažįstamus, kartais ir pats sėsdavo prie pulto su smuiku ar violončele. Gebėdamas neblogai groti styginiais instrumentais – smuiku ir violončele, skambinti fortepijonu, V. Kudirka su jam būdingu užsidegimu ėmėsi dar vienos nebandytos srities – kompozicijos. Jis parašė keliolika nedidelių pjesių fortepijonui, smuikui ir kitiems instrumentams. Renginio metu bus atliekami aštuoni žinomi V. Kudirkos fortepijoniniai kūriniai.

Programoje apžvelgiamas rašytojo gyvenimo ir kūrybos kelias. Režisūrinė renginio raiška atspindi XIX a. madingo ir V. Kudirkos mėgto muzikinio-literatūrinio salono stilistiką. Viliamės, kad šis renginys žiūrovams pažers ne tik daug pakilių minčių, jausmų bei emocijų, bet drauge bus ir stiprus energetinis užtaisas, žadinantis kiekvieno dalyvio kūrybines galias, skatinantis pasitikėjimą savo jėgomis, suteikiantis viltį, puoselėjantis meilę artimui ir gimtam kraštui.

Dalyvauja aktorė Virginija Kochanskytė ir Utenos trio „Magistrai“
Scenarijus ir režisūrinis sumanymas – Virginijos Kochanskytės.

Įėjimas nemokamas, tačiau būtina išankstinė registracija paspaudus šią nuorodą

Publikuota: 2018-11-09 09:09 Atnaujinta: 2018-11-09 15:57
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika