Koncertas-susitikimas „Nuo aukštų dainos bokštų“

Renginio data: 2018m.Lapkričio1120 d.18:00 - 20:00 Visi renginiai
Valdovų rūmų Didžioji renesansinė menė
Aktualu iki 2018-11-20
Renginio tipas:
Kultūros vakaras
Renginio tipo nr.:
14

Koncertas-susitikimas, skirtas
prof. Petro Bingelio 75-mečiui
ir Kauno valstybinio choro 50-mečiui

Dalyvauja
KAUNO VALSTYBINIS CHORAS
Meno vadovas ir vyriausiasis dirigentas Petras Bingelis

Beata Andriuškevičienė (fortepijonas)

Renginio vedėja Audronė Žigaitytė-Nekrošienė

Programoje – lietuvių ir užsienio autorių kūriniai.

Visada žvalus, kupinas energijos, tiesus it styga dirigentas Petras Bingelis tvirtu žingsniu eina Kauno Laisvės alėja. Norėdamas nepavysi. Atrodo, metrikų klaida, bet ne, tikrai 2018 m. sausio mėnesio pradžioje Lietuvos chorvedžių chorvedys sulaukė sidabrinio jubiliejaus.

Gyvenimo ir kūrybos pilnatvės amžius. Jis ypač prasmingas, kai tiek daug nuveikta: ne dėl savęs, ne dėl savo gerovės, o gimtinės, savos žemės kultūros labui, kai įtaigiu žvilgsniu ir energingais mostais Lietuvos vardas skelbtas visam pasauliui. To ypač reikėjo 1990-aisiais, kai visi, susikibę rankomis, stovėjome vardan tos Lietuvos, o dirigavo jis – P. Bingelis.

Sakysite, per skambu? Per didinga?

Nė kiek. Juk esame Atgimimo laikų liudininkai, ir mūsų šimtai tūkstančių.

Ir mums giedojo, dainavo Baltijos kelyje galingiausias Kauno valstybinis choras. O priekyje stovėjo maestro. Dažnai kartu su aktoriumi Laimonu Noreika. Prisimenate?

Petras Bingelis Kauno valstybinio choro vyriausiasis dirigentas nuo 1969 m. (tuomet muzikui tebuvo 25-eri). Dainų švenčių dirigentas nuo 1970 metų. 1993 m. maestro apdovanotas Nacionaline kultūros ir meno premija. Tai tik kelios žymės kūrybinio gyvenimo partitūroje. Čia šalia nurodytų gausybės natų, tempo, dinamikos ženklų, pauzių galima pastebėti ir tokį paprastą žodžių junginį: „Kūrinys Lietuvoje atliktas pirmą kartą.“ Taip, būtent maestro mostų vedami pirmąsyk Lietuvoje skambėjo Johanno Sebastiano Bacho, Hectoro Berliozo, Johanneso Brahmso, Gabrielio Fauré, Benjamino Britteno, Sergejaus Rachmaninovo, Pēterio Vaskso, Alfredo Schnittke’s ir daugybės kitų autorių šedevrai. Ir beveik visi Lietuvos autorių chorinės muzikos opusai. Skambėjo darniai, brandžiai, vokaliniu požiūriu nepriekaištingai.

Alina Ramanauskienė


Renginys nemokamas, tačiau maloniai prašom registruotis iš anksto, paspaudus šią nuorodą.

Publikuota: 2018-11-08 10:28 Atnaujinta: 2018-11-26 10:40
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika