Louis Zezeran: humoras ir viešasis kalbėjimas

Renginio data: 2018m.Spalio1018 d.19:00 - 20:30 Visi renginiai
Aktualu iki 2018-10-18
Renginio tipas:
Kultūros renginys
Renginio tipo nr.:
30

„Iškalbos meno“ projektas pristato iš Australijos kilusį ir šiuo metu Estijoje gyvenantį komedijos aktorių Luisą Zezeraną (Louis Zezeran). Komikas pasidalins viešojo kalbėjimo gudrybėmis, pristatys humoro svarbą ir jo naudojimo retorikoje ypatumus. Išmokite pasiruošti kalbai, ją viešai pristatyti, prajuokinti auditoriją ir atrasti savitą stilių iš puikaus šios srities eksperto!

Renginys vyks anglų kalba. Vertimo į lietuvių kalbą NEBUS.

L. Zezeranas yra stand-up žanro komikas ir prodiuseris, kilęs iš Niukaslo Australijoje, o pastarąjį dešimtmetį gyvena Taline. Luisas buvo vienas „Comedy Estonia“ įkūrėjų, beveik prieš aštuonerius metus pristačiusią šį žanrą Estijoje, o dabar išaugusią į visavertę renginių ir atlikėjų vadybos agentūrą, dirbančią Suomijoje, Estijoje, Latvijoje ir Lietuvoje.

Luiso biografija yra įvairialypė. Įgijęs kompiuterijos magistro laipsnį, jis greitai tapo programavimo mokytoju, nes jam labiau sekėsi kalbėti, negu leisti dienas sėdint prie kompiuterio. 25-erių Luisui, dar gyvenant Sidnėjuje, nutiko svarbus gyvenime dalykas – jis pirmą kartą apsilankė teatre. Tai buvo studentų spektaklis šimtui svečių iš universiteto, į kurį Luisą pakvietė jame vaidinęs draugas.

„Aš niekada iki tol nebuvau sutikęs tokių žmonių, kaip tie menininkai ir aktoriai. Atviri, ekspresyvūs, kūrybingi, nuolat kupini naujų idėjų. Šie žmonės man darė tokią įtaką, kokios iki tol nebuvau patyręs, ir aš norėjau tai jausti dar ir dar. Taip pat pastebėjau, kad jie kartais pasidarydavo emocionalūs, su „pakilimais“ ir „nusileidimais“, ir tai atrodė kaip kūrybinio darbo dalis. Atrodė, kad kūryba apima tiek geras, tiek ir blogas emocijas; aš buvau visiškai užburtas šio proceso – tai buvo visiškai naujas pasaulis, palyginus su mano gyvenimu IT.

Žinojau, kad noriu leisti laiką su šiais žmonėmis, ir greitai tapau prodiuseriu, kadangi galėjau jiems padėti pritaikydamas savo paprastas projektų valdymo žinias, o jie man atvėrė akis naujam mąstymo būdui. Tai buvo ta meno ir verslo jungtis, kuri lėmė mano karjerą ateinantiems 13-ai metų, būnant stand-up komiku ir prodiuseriu.“.

Šiuo metu Estijoje gyvenantis komikas turi 17 metų viešojo kalbėjimo patirties ir moko kitus kalbėti viešai. Didelė jo darbo „Comedy Estonia“ dalis yra talentų vadyba – jaunų Estijos stand-up komikų paieška, talento ugdymas ir vadyba. Įdomu tai, kad L. Zezeranas nekalba estiškai! Nesuprasdamas visų naujų talentų pasirodymo teksto žodžių, jis koncentruojasi į neverbalinį turinio perdavimą ir padeda kiekvienam surasti savitą stilių. Nors ir nemėgsta „ofisinio“ darbo fiksuotomis valandomis, Luisas konsultuoja verslo įmones, ugdydamas darbuotojų viešojo kalbėjimo ir vidinės komunikacijos, darbo daugiakalbėse ir daugiakultūrėse terpėse įgūdžius.

Spalio 18 d. L. Zezeranas pasakos, kaip paprasti žmonės gali išmokti geriau kalbėti viešai. Jo darbo stilius yra labai praktiškas: šiek tiek įkomponuoja teorinių žinių, bet labiau koncentruojasi į konkrečius žingsnius, procedūras, triukus, kuriuos pritaikę gebėsite įtaigiau pristatyti savo idėjas.

Pagrindinės temos:

  • Kaip tave mato auditorija?
  • Pasiruošimo svarba: praktinių žingsnių sąrašas nuo balto popieriaus lapo iki pirmojo teksto juodraščio.
  • Repeticija ir juodraščio redakcija.
  • Kaip ir kada išmesti juodraštį, ir neskambėti kaip robotui, sakant paruoštus žodžius?
  • Kaip išvengti panikos „tą dieną“ (yra daugiau būdų, nei stikliukas)?
  • Kodėl humoras yra svarbus kalbant viešai? Kodėl jis turi būti natūralus? Ne kiekviena kalba turi būti labai energinga – savo tikrojo „aš“ parodymas veiks kur kas geriau.

 

Projektą remia Lietuvos kultūros taryba.

Publikuota: 2018-08-13 16:13 Atnaujinta: 2018-10-15 10:48
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika