Koncertas „Garsai iš Augusto II ir Augusto III epochos“

Renginio data: 2018m.Spalio1006 d.18:00 - 19:30 Visi renginiai
Valdovų rūmų Didžioji renesansinė menė
Aktualu iki 2018-10-06
Renginio tipas:
Koncertas
Renginio tipo nr.:
12

Garsai iš Augusto II ir Augusto III epochos: muzikos jungtys tarp Saksonijos, Lenkijos ir Lietuvos

Senosios muzikos orkestras LA FOLIA BAROCKORCHESTER (Dresdenas, Vokietija)

Dirigentas ir meno vadovas – Robin Peter Müller (smuikas)

Zsuzsana Czentnár, Emily Deans, Pia Grutschus, Heinrich Kubitschek (smuikai)

Sibille Klepper (altas)

Philipp Comploi (violončelė)

Sophia Scheifler (kontrabosas)

Vanessa Heinisch (teorba)

Rebecca Mertens (fagotas)

Luca Quintavalle (klavesinas)

Programoje – Antonio Vivaldi, Carlo Farina, Johann Adolph Hasse, Francesco Geminiani ir kt.

Per koncerto pertrauką klausytojai maloniai kviečiami aplankyti parodą „Saksonijos kurfiurstai – Lietuvos didieji kunigaikščiai: dvaro kultūra ir menas valdant Augustui II ir Augustui III“

Iš Saksonijos žemės širdies – Dresdeno – atvykstančio senosios muzikos orkestro „La Folia“ pavadinimas turi daug reikšmių, tarp jų – Baroko epochoje labai populiari „sekvencija“, taip pat „standartinis komponavimas“. Šis terminas įkūnija muzikinį nuotykį, šventiškumą ir begalinę kūrybinę laisvę. Nuo įsikūrimo 2007 m. orkestras, grieždamas autentiškais instrumentais, siekia pagyvinti pasaulio muzikos scenas savo energingais pasirodymais.

Nesvarbu, ar tai muzika nedideliam ansambliui, ar turtinga barokinė harmonija, instrumentinis atlikimas, ar muzikavimas kartu su vokalistais – entuziastingas jaunas kolektyvas, vadovaujamas smuikininko Robino Peterio Miulerio (Robin Peter Müller) pirmenybę teikia energingam atlikimui ir ryškioms XVII–XVIII a. muzikos kūrinių atlikimo interpretacijoms. Remdamiesi istoriškai pagrįsto atlikimo principais, muzikantai siekia perteikti praėjusių šimtmečių emocijas ir muzikos turinį šių dienų klausytojams pristatydami šiuolaikines interpretacijas.

Vos per keletą metų kolektyvas sugebėjo sužavėti tiek klausytojus, tiek kritikus. Orkestras labai sėkmingai koncertavo Berlyno, Kelno (Vokietija), Graco (Austrija) filharmonijose, Miuncheno (Vokietija) „Herkulessaal“, Mariboro (Slovėnija) „Narodni dom“, Bazelio (Šveicarija) „Stadtcasino“ koncertų salėse, dalyvavo tarptautiniuose Getingeno Georgo Frydricho Hendelio (Georg Friedrich Händel), Viurcburgo Volfgango Amadėjaus Mocarto (Wolfgang Amadeus Mozart) ir Dresdeno muzikos festivaliuose (Vokietija).

Pastaraisiais metais orkestras bendradarbiauja su pasaulyje puikiai žinomais solistais, tokiais kaip Hille Perl, Regula Mühlemann, Jan Vogler, Juliane Banse, Dorothee Oberlinger, Jens Peter Maintz, Julia Schröder, Maurice Steger, Ramón Ortega Quero, Stefan Temmingh, Reinhold Friedrich.

Nuo 2014-ųjų orkestras užsiima leidybine veikla. Tais metais išėjo debiutinis koncertinių įrašų albumas su Antonijaus Vivaldžio „Concerti Furiosi“ (Deutsche Harmonia Mundi/SONY). Tais pačiais metais orkestras išleido savo antrąją kompaktinę plokštelę su Antonio Caldara, Nicolos Porporos, Antonio Vivaldi, Benedetto Marcello Venecijoje parašytais koncertais violončelei (SONY International). 2015 m. pasaulį išvydo A. Vivaldžio koncertų ciklas „Metų laikai“ kartu su jo koncertu smuikui „Il Grosso Mogul“ ir pirmą kartą pasaulyje įrašytu Giuseppe’s Antonio Brescianello koncertu smuikui. 2017 m. orkestras kartu su Dorothee Mields ir Hille Perl įrašė G. F. Hendelio muzikos kompaktinę plokštelę, su šveicarų kilmės sopranu Regula Mühlemann išleistas albumas „The Cleopatra Project“ bei trečioji programa su koncertais smuikui su orkestru iš barokinio Dresdeno valdovų dvaro.

2018–2019 m. orkestro koncertų sezono planuose – pasirodymai Leipcigo Johano Sebastiano Bacho (Johann Sebastian Bach) muzikos, Halės Georgo Frydricho Hendelio muzikos, „Erzgebirge“ festivaliuose, taip pat namuose – Dresdeno Dievo Motinos bažnyčioje.

Orkestro meno vadovas Robinas Peteris Miuleris gimė Dresdene. Jis yra istorinių instrumentų specialistas bei modernaus smuiko virtuozas, taip pat pripažintas savo kartos atlikėjas. Pastaraisiais metais smuikininkas itin įsigilinęs į istoriškai pagrįsto senosios muzikos atlikimo principus. Kartu su savo įkurtu „La Folia Barockorchester“ moderniomis interpretacijomis žavi ir stebina klausytojus tiek Vokietijoje, tiek ir kitose Europos šalyse.

Jis eina orkestro „La Folia Barockorchester“ vadovo pareigas, taip pat yra dažnai kviečiamas koncertmeisteriu į tokius kolektyvus kaip Hamburgo simfoninis orkestras, Miuncheno radijo orkestras (Vokietija), „Chaarts“ (Šveicarija) ir Elbės filharmonijos orkestras.

Koncertą remia Vokietijos ambasada Vilniuje

Bilietai – 8, 12, 16, 20 Eur (taikomi aptarnavimo mokesčiai)

Mokiniams, studentams, senjorams ir neįgaliesiems taikomos nuolaidos. Pateikus „Omni ID“ kortelę, dviem bilietams taikoma 25 proc. nuolaida.

Į renginį prašom nesivesti ikimokyklinio amžiaus vaikų. Juos su visa šeima kviečiame į edukacinius užsiėmimus Valdovų rūmuose.

Publikuota: 2018-07-27 16:43 Atnaujinta: 2018-09-06 10:47
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika