Paskaita „Triumfas visiems atvejams: Saksonijos porcelianas Europos diplomatijoje“

Renginio data: 2018m.Spalio1004 d.18:00 - 19:30 Visi renginiai
Valdovų rūmų Didžioji renesansinė menė
Aktualu iki 2018-10-04
Renginio tipas:
Vieša paskaita
Renginio tipo nr.:
19

Paskaitą skaitys dr. Julija Vėber (Julia Weber)

Saksonijos kurfiurstų Augusto II (dar vadinto Stipriuoju) ir Augusto III turėtas „baltasis auksas“ iš Meiseno jų padėčiai suteikė tokią išskirtinę reikšmę, kurios pavydėjo visi kiti Europos valdovai. Todėl trokštamą Saksonijos porcelianą Vetinų dinastijos atstovai naudojo ir politiniais tikslais, taip pat ir tam, kad būtų išrinkti Lenkijos karaliais bei Lietuvos didžiaisiais kunigaikščiais. 

Skaidrėmis iliustruotoje paskaitoje, pasitelkus pavyzdžius apie Saksonijos kurfiurstų ir Lenkijos bei Lietuvos valdovų dovanas Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės bei Lenkijos didikams ir Europos karaliams bei aristokratams, bus atskleista, kokį reikšmingą vaidmenį brangus, ypatingas ir nepakartojamas Meiseno porcelianas vaidino šių monarchų vidaus politikoje ir užsienio diplomatijoje.

Taip pat sužinosite, kokiomis “trapiomis” dovanomis Augustas Stiprusis pamalonino Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės didikę, kunigaikštytę Teklę Rožę Radvilaitę ir kuris Lietuvos valdančiojo elito atstovas rūpinosi šio monarcho porceliano rinkinių gausinimu.  

Dr. Julija Vėber studijavo meno istoriją, archeologiją ir prancūzų literatūrą Augsburgo universitete (Vokietija). Praktiką atliko Vodesdono dvaro rūmuose (Waddesdon Manor) – tyrinėjo Rotšildų (Rothschild) kolekciją. Julija susidomėjo XVIII a. taikomuoju menu. Nuo 2008 iki 2012 m. ji rengė išsamų katalogą apie Meiseno porcelianą, dekoruotą Rytų Azijos elementais. 2016 m. J. Vėber buvo paskirta Dresdeno valstybinių meno rinkinių (Staatliche Kunstsammlungen Dresden) Porceliano kolekcijos direktore. Jos tyrimo sritis – XVIII a. porcelianas ir jo meninis, sociokultūrinis, politinis ir ekonominis kontekstai.
* Paskaita vyks vokiečių kalba, bus sinchroniškai verčiama į lietuvių kalbą.

Paskaita NEMOKAMA, tačiau prašom registruotis čia.

Po paskaitos klausytojai maloniai kviečiami aplankyti parodą „Saksonijos kurfiurstai – Lietuvos didieji kunigaikščiai: dvaro kultūra ir menas valdant Augustui II ir Augustui III“.

Publikuota: 2018-07-30 14:35 Atnaujinta: 2018-10-04 11:47
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika