Low Air

Renginio data: 2018m.Liepos0719 d.21:00 - 23:00 Visi renginiai
Valdovų rūmų Didysis kiemas
Aktualu iki 2018-07-19
Renginio tipas:
Koncertas
Renginio tipo nr.:
12

Liepos 19 d. Valdovų rūmų kieme judesio magiją paskleis Vilniaus miesto šokio teatras LOW AIR. Festivalyje „Midsummer Vilnius“ nūdienos vertybių aktualijas, jų virsmą ir kaitą šokio išraiška perteiks kūrybinis choreografų duetas Airida Gudaitė ir Laurynas Žakevičius. Jie pristatys modernią klasikinio baleto „Šventasis pavasaris“ versiją, suvienydami klasikos, šiuolaikinio ir gatvės šokio elementus.

Vilniaus miesto šokio teatras LOW AIR legendinį Igorio Stravinskio kūrinį „Šventasis pavasaris“ naujam gyvenimui prikėlė pasitelkę profesionalią gatvės ir šiuolaikinio šokio choreografiją, specialiai šiam projektui sukurtą muzikos aranžuotę bei naujausias technines garso ir vaizdo galimybes.

Tai pirmoji urbanistinė šio kūrinio interpretacija, kurios idėjinė atrama – aukojimo ir aukojimosi ritualai. Aukodami naikiname, aukodamiesi – naikinamės. Šis vertybių virsmas šokio judesiu ir atlikėjų energija perteikiamas ekspresyvios kompozitoriaus Igorio Stravinskio muzikos fone.

„Spektaklis pasižymi choreografinio tempo kaita: greitas perėjimas nuo vienos prie kitos šokio technikos ar stilistinio pobūdžio, itin aktyvi šiuolaikinio ir gatvės šokio sintezė. Judesys keičia judesį, vieną akimirką šiuolaikinio, kitą – gatvės“, – portale „7md.lt“ apie spektaklį rašė Krisitina Apanavičiūtė.

Autoriai siekia pažinti kompozitoriaus kūrybą, ruošdamiesi spektakliui analizuoja įvairias kūrinio „Šventasis pavasaris“ versijas, gilinasi į aukojimo ir pasiaukojimo tradicijas, bei šiuolaikinėje visuomenėje vyraujančio narcisizmo apraiškas. Kūrėjai atkreipia dėmesį, kad dabar tradicijos kitos, nors vis dar tokios pat šventos ir svarbios. Šiandien mes stengiamės dėl kitų vertybių, aukojame save kitiems dievams: vartojimui, masei. Spektaklyje rodoma ir tuo pačiu stebima, kaip mes elgiamės, kai galvojame, jog esame laisvi rinktis ir nuo nieko nepriklausome, siekiama pažinti, kokio dydžio iš tiesų tie mūsų „nepriklausomybės“ rėmai.

„Spektaklyje mes žvelgiame į įvairias gyvenimiškas situacijas, perkeldami sceną į gyvenimą, o gyvenimą į sceną, keliame klausimus, kas šventa ir svarbu šiandien ne tik šokėjui, bet kiekvienam mūsų. Nusilenkiame prieš bendrumo jausmo formuojamus rėmus ir patys save į juos talpiname, darome tai, kas mums primetama iš šono, nes esame priklausomi nuo nuomonių. Bet ar tampame dėl to tušti ir banalūs?“ – klausia spektaklio choreografai Airida ir Laurynas.

2016 m. už vaidmenį spektaklyje „Šventasis pavasaris“ šokėjas Laurynas Žakevičius buvo nominuotas Auksiniam scenos kryžiui Metų šokėjo kategorijoje, o  šviesų dailininkas Vilius Vilutis už spektaklio šviesų dizainą nominuotas Šviesų kūrėjo kategorijoje.

2012 metais  Airidos Gudaitės ir Lauryno Žakevičiaus įkurtas Vilniaus miesto šokio teatras LOW AIR buvo pirmasis ir yra vienintelis gatvės šokio teatras Lietuvoje. Kūrėjai ir atlikėjai siekia skleisti žinią bei didinti lietuvių publikos sąmoningumą susijusį su gatvės šokio kultūra. LOW AIR atstovauja Lietuvos šiuolaikinių gatvės šokių kultūrą tarptautiniuose festivaliuose, tokiuose kaip „Edinburgh Fringe“ festivalis (Didžioji Britanija), šokio mugė „Internationale Tanzmesse NRW“ (Vokietija), Beijing New Dance Festival ir Dancestage Shanghai (Kinija), One Dance Week Festival (Bulgarija), Outervision (Grenlandija)ir kt. Atlikėjai rengia pasirodymus įvairiuose renginiuose Lietuvoje bei užsienio šalyse, dalyvauja meno ir mainų projektuose, šokių seminaruose bei patys juos organizuoja.

Trukmė: 60 min.
Idėja, choreografija: Airida Gudaitė, Laurynas Žakevičius.
Atlikėjai: Airida Gudaitė, Laurynas Žakevičius, Brigida Gruodytė, Agnietė Lisičkinaitė, Raidas Petrauskas, Marius Eidrigevičius.
Režisierius konsultantas: Vidas Bareikis
Scenografė: Šarūnė Peciukonytė
Muzika: Igoris Stravinskis
Kompozitorė, aranžuotės autorė: Lukrecija Petkutė-Dailidienė
Kostiumų dailininkė: Aistė Radzevičiūtė
Šviesų dailininkas: Vilius Vilutis
Šviesų operatorius: Povilas Laurinaitis
Igorio Stravinskio kūrinio „Šventasis pavasaris“ motyvais.

Festivalio organizatoriaus tinklalapis: midsummervilnius.com

Publikuota: 2018-04-27 10:02 Atnaujinta: 2018-06-20 16:45
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika