Gregory Porter | Kaunas Jazz 2018

Renginio data: 2018m.Liepos0708 d.20:00 - 22:00 Visi renginiai
Aktualu iki 2018-07-08
Renginio tipas:
Koncertas
Renginio tipo nr.:
12

Populiariausias pasaulyje džiazo vokalistas Gregory Porteris grįžta į Lietuvą, kurioje jau ne sykį žavėjo publiką. 2018 m. liepos 8 d. amerikiečių dainininkas pasirodys Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų kieme Vilniuje – tai bus pirmas jo koncertas mūsų šalyje, vyksiantis po atviru dangumi.

Dviejų „Grammy“ statulėlių laimėtojas sostinėje atliks populiariausius savo repertuaro kūrinius ir dainas iš naujausio albumo „Nat „King“ Cole & Me”, pasirodžiusio spalio pabaigoje.

Liepos 8-ąją, sekmadienį, vyksiantis pasirodymas Vilniuje – atlikėjo pasaulinio koncertų turo dalis. Kaip ir ankstesnius sykius, į Lietuvą aksominio balso savininkas atvyksta pakviestas festivalio „Kaunas Jazz“.

„Kai sužinojome, kad Gregory Porteris 2018-aisiais vyksta į naują koncertų turą, nusprendėme, jog pamatyti šį pasirodymą nusipelno ir jo gerbėjai Lietuvoje. Juolab kad jų tikrai netrūksta – visi bilietai į 2017-ųjų pavasarį vykusį jo koncertą Vilniuje buvo išpirkti, o publikos reakcijos sužavėtas dainininkas pats pareiškė norą dar sykį apsilankyti Lietuvoje.

Tai pirmas kartas, kai mūsų festivalis tokio rango žvaigždės koncertą rengia vasarą po atviru dangumi. Džiaugiamės, kad šis pasirodymas vyks prestižinėje vietoje – pačioje Vilniaus širdyje. Šioje erdvėje tilps mažiau žiūrovų nei per praėjusią Gregory viešnagę – tik 2 tūkstančiai. Neabejojame, kad nemažai dainininko gerbėjų jau per šias Kalėdas bilietą į šį koncertą padės po eglute“, – sako „Kaunas Jazz“ meno vadovė Indrė Jučaitė.

Naujas, penktasis, studijoje įrašytas G. Porterio albumas praėjusią savaitę pakilo į populiariausių kompaktinių diskų trejetuką Didžiojoje Britanijoje ir sėkmingai šturmavo kelių dešimčių pasaulio valstybių geriausių dainų sąrašus. Tai geriausiai parduodamas albumas per visą atlikėjo įspūdingą karjerą.

Albume G. Porteris su orkestru įrašė vieno iš savo įkvėpėjų – legendinio amerikiečių dainininko ir pianisto Nato Cole’o-Kingo, – repertuarą.

Albumo dainų ištraukos: https://youtu.be/YvEFc-CHcZc

„Smile“, „Mona Lisa“, „Ballerina“ ir kitas dainas, išgarsėjusias prieš maždaug septynis dešimtmečius, G. Porteris atliko pagarbiai, išlaikydamas senųjų vokalinio džiazo laikų atmosferą, bet ir nuspalvindamas išskirtiniu savo balso žavesiu.

Koncertų ture, kuriame jau suplanuoti ir du pasirodymai legendinėje Londono salėje „Royal Albert Hall“, G. Porteris atliks ne tik šio albumo repertuarą, bet ir dainas iš savo ankstesnių įrašų, tarp jų ir „Grammy“ apdovanojimais už geriausią džiazo vokalą įvertintų „Liquid Spirit“ bei „Take Me To The Alley“.

G. Porteris – vienas ryškiausių šio dešimtmečio muzikos fenomenų. Jo balsas spindi ne tik džiazo, bet ir populiariosios muzikos scenoje.

„Tikro, neįtikėtino talento esmė“, – apie šį dainininką sako su juo koncertavęs legendinis Stevie Wonderis. „Šis žmogus turi viską“, – pritaria populiariosios muzikos žvaigždė Samas Smithas.

Gregory Porterio atliekama daina „Just The Way You Are“: https://youtu.be/YYLFTqOjoWc

2010-aisiais išleistas debiutinis G. Porterio albumas „Water“ buvo nominuotas „Grammy“ apdovanojimui, o už trečiąjį, 2013-aisiais išleistą, „Liquid Spirit“ dainininkas pelnė išsvajotą statulėlę.

Šiandien tarp G. Porterio gerbėjų – ir elektroninės šokių muzikos duetas „Disclosure“, su kuriuo dainininkas įrašė hitą „Holding On“, ir airių muzikos legenda Vanas Morrisonas, ir net seras Eltonas Johnas, negailintis komplimentų amerikiečių dainininkui.

Dainininkas – dažnas svečias populiariuose britų TV šou, 2016-ųjų rugsėjį dalyvavo BBC surengtame festivalyje, kur greta Eltono Johno ir kitų ryškių žvaigždžių dainavo Londono Haid Parke.

Kai 2017-aisiais britų dainininkui Stingui Švedijoje buvo įteiktas prestižinis muzikos apdovanojimas „Polar Music Prize“, tarp keleto šioje ceremonijoje dainavusių atlikėjų buvo ir G. Porteris. Jo sudainuotas kūrinys „It’s Probably Me“ sujaudino ir Švedijos karališkąją šeimą, ir dažniausiai gana skeptiškai į savo kūrybos perdirbinius žiūrintį Stingą.

Gregory Porteris „Polar Music Prize“ ceremonijoje, „It’s Probably Me“: https://youtu.be/lSzICmwmRsA

Į muzikos elitą galingai įsiveržęs dainininkas vadinamas viena svarbiausių priežasčių, dėl kurių džiazas šiandien atranda naują, jaunesnę, auditoriją. Ir jo populiarumas kiekvienais metais vis didėja – apie 200 koncertų per metus surengiantis atlikėjas vis dažniau turi ištarti „Ne“, nes nespėtų į visus miestus ir sales, kuriose yra laukiamas.

Tačiau „Kaunas Jazz“ dainininko širdyje užima ypatingą vietą – dar 2013-aisiais festivalyje pirmą sykį apsilankęs atlikėjas iškart pelnė publikos simpatijų prizą, pamėgo šio renginio atmosferą ir nuo to laiko niekada neatsisako sugrįžti į Lietuvą.

Skelbiant žinias apie 2018 m. „Kaunas Jazz“ sezoną, verta priminti, jog 2018 m. balandžio 30 d. Kauno „Žalgirio“ arenoje dainuos žymioji britų dainininkė Laura Mvula, su kuria G. Porteris taip pat yra įrašęs kūrinį ir dainavęs kartu scenoje.

Gregory Porteris ir Laura Mvula, „Water Under Bridges“: https://youtu.be/El9Rgph5ICs

 

Publikuota: 2017-11-08 15:12 Atnaujinta: 2017-11-09 10:23
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika