Kalėdų oratorija

Renginio data: 2017m.Gruodžio1209 d.18:00 - 20:00 Visi renginiai
Valdovų rūmų Didžioji renesansinė menė
Aktualu iki 2017-12-09
Renginio tipas:
Koncertas
Renginio tipo nr.:
12

Reformacijos 500-osioms metinėms

Klaipėdos kamerinis orkestras
Meno vadovas Mindaugas Bačkus

Kamerinis choras  „Brevis“
Meno vadovas Gintautas Venislovas

Solistai: Aija Veismane (sopranas, Latvija), Nora Petročenko (mecosopranas), Mikus Abaroniņš (tenoras, Latvija), Uku Joller (bosas, Estija)

Projekto meno vadovai: Alina Rotaru (Vokietija–Lietuva), Darius Stabinskas

Programa: Johann Sebastian Bach „Kalėdų oratorija“

Baroko genijaus Johanno Sebastiano Bacho šešių kantatų ciklas, visuotinai vadinamas „Kalėdų oratorija“, ryškiai muzikos istorijoje iškyla, lyginant su kitomis genijaus kantatomis, skirtomis advento ar Kalėdų laikotarpiui. Kas nulėmė jų pasaulinį išskirtinumą? Pirmiausiai oratorijos tekstas yra fokusuotas į vientisą Kalėdų istoriją, kurio pagrindas – Biblijos pasakojimas apie angelų apreiškimą, piemenų adoraciją, Jėzaus gimimą ir trijų išminčių iš rytų atėjimą į Betliejų.

XX a. 7–8  dešimtmečiuose, prasidėjus istoriškai informuoto atlikimo praktikos erai, šis Bacho opusas tapo vienu populiariausių kūrinių koncertų salių ar bažnyčių erdvėse visame pasaulyje, be jo nebuvo įsivaizduojamas advento laikotarpis. „Kalėdų oratorijos“ atlikimas tapo garbės reikalu visose Vakarų Europos šalyse. 2017-asiais, paskelbtais Reformacijos metais, kurie minimi ir Lietuvoje, oratorija yra atliekama visose Europos Sąjungos šalyse.

„Kalėdų oratorija“ suburs Klaipėdos kamerinio orkestro ir kamerinio choro „Brevis“ menines pajėgas, prie kurių prisijungs puikūs solistai iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos. Projekto meno vadovai –  Alina Rotaru ir Darius Stabinskas.

Koncertą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.

Bilietų kainos: 6.20, 10.50, 13.50, 16.50 Eur


Bilietus galima įsigyti visose „Bilietai LT“ kasose ir internetu www.bilietai.lt. Likus valandai iki renginio bilietus bus galima įsigyti Valdovų rūmų kasose.

Mokiniams, studentams, senjorams ir neįgaliesiems taikomos nuolaidos.
Pateikus „Omni ID“ kortelę, 2 bilietam taikoma 25 proc. nuolaida.
Vietų su nuolaidomis skaičius ribotas!

Į koncertą prašom nesivesti ikimokyklinio amžiaus vaikų. Juos su visa šeima kviečiame į edukacinius užsiėmimus Valdovų rūmuose.

Publikuota: 2017-11-17 14:54 Atnaujinta: 2017-12-06 16:45
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika