Chorinės muzikos plitimą, vystymąsi ir jos atlikėjų profesionalumo augimą ilgus šimtmečius skatino Katalikų bažnyčia. Atsirado naujų chorinės muzikos žanrų, buvo kuriami chorai, jie paliko ryškų pėdsaką muzikos istorijoje. Paprastai choras bažnyčiose yra vienas svarbesnių dalyvių – jis dalyvauja liturgijoje, skatina bendruomenės aktyvumą ir lavina jos muzikinį skonį.
Lietuvoje nedažnai yra pakankamai galimybių skleistis rimtajai muzikai – daugiau dėmesio skiriama populiariajai kultūrai, o ne meninėms vertybėms, turinčioms ilgaamžes tradicijas, siekiančias ankstyvuosius laikus. Jos sietinos su berniukų chorais, kurie ilgą laiką (VI–XX a.) buvo pagrindiniai atlikėjai Bažnyčios apeigose.
Giedojimas chore (ar jo klausymas), nesiekiant gilintis į prasmę ir ištakas, yra savaime suprantamas, automatiškas ir inertiškas. Todėl svarbu supažindinti klausytojus su choro funkcija ir istorija, kad tai padėtų susimąstyti ir suvokti, kaip choras egzistavo bei egzistuoja Bažnyčioje.
Berniukų ir jaunuolių choras „Ąžuoliukas“ atliks įvairių epochų ir stilių religinės muzikos kūrinių, juos papildys edukacinės sesijos. Paskaitoje-koncerte kun. dr. Vilius Sikorskas, analizuodamas įvairių kompozitorių religinės kūrybos ypatumus, pristatys liturginio choro misiją, funkciją ir istorinę raidą.
Renginys nemokamas, tačiau būtina registracija. Registruotis galite paspaudę čia.