Mokymai „Atviras muziejus: darbas su specialiųjų poreikių turinčiais žmonėmis“

Renginio data: 2017m.Spalio1024 d.09:30 - 17:00 Visi renginiai
Aktualu iki 2017-10-24
Renginio tipas:
Edukacinis renginys
Renginio tipo nr.:
4

Data: 2017 m. spalio 24 d., antradienis
Trukmė: 9.30–17.00 val. (8 akademinės valandos)
Vieta: Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai

Maloniai kviečiame į muziejų darbuotojų ir specialiųjų pedagogų mokymus. Šie mokymai – Lietuvos kultūros tarybos iš dalies finansuojamo Valdovų rūmų projekto „Atradimai muziejuje“ dalis. Įgyvendinant projektą buvo parengti ir nuo balandžio reguliariai organizuojami edukaciniai užsiėmimai, pritaikyti šeimoms, auginančioms vaikus, turinčius autizmo spektro sutrikimą. Šiuo metu vykdoma antra projekto dalis – kuriami sutrikusio intelekto asmenims skirti ekspozicijos vadovai-užduočių knygelės.

Pagrindinės mokymų temos yra edukacinė veikla su vaikais, turinčiais autizmo spektro sutrikimą, ir muziejaus pritaikymas sutrikusio intelekto žmonėms, tačiau bus kalbama ir apie didesnį negalių spektrą. Mokymai orientuoti į edukacinio darbo praktiką, konkrečių problemų sprendimą, tad bus naudingiausi edukacijos ar ekskursijų specialistams(-ėms), tiesiogiai dirbantiems(-čioms) su lankytojų grupėmis.

Renginys nemokamas, bus teikiami dalyvavimą mokymuose patvirtinantys pažymėjimai.

Renginio programa.

Registracija
Apgailestaujame, tačiau laisvų vietų nebėra. Labai džiaugiamės didžiuliu jūsų susidomėjimu mokymais!

Kontaktai
El. paštas: e.gasiulyte@valdovurumai.lt
„Facebook“ paskyra: https://www.facebook.com/AtradimaiMuziejuje/

Daugiau informacijos apie projektą žiniasklaidoje:
„Lrytas.lt“ naujienų svetainėje: http://asgaliu.lrytas.lt/lygios-galimybes/siuolaikinis-muziejus-atviras-kiekvienam.htm

Lektorės:

Virginija Juškevičiūtė – taikomosios elgesio analizės (angl. applied behaviour analysis, ABA) konsultantė, daugiau kaip aštuonerius metus dirbanti su vaikais ir jaunuoliais, turinčiais autizmo spektro sutrikimą, VšĮ „Elgesio analizė“ įkūrėja ir direktorė. Specializacijos sritys: komunikacijos mokymas, kalbinio elgesio mokymas, įvairiapusio lavinimo programų sudarymas ir vykdymas, probleminio elgesio valdymo planų sudarymas, tėvų ir specialistų mokymai.

Doc. dr. Violeta Gevorgianienė – Vilniaus universiteto Filosofijos fakulteto dėstytoja, ,,Neįgalumą turinčių mokinių verslumo ugdymo programos“, pratybų sąsiuvinių „Sutrikusio intelekto vaikų ir jaunuolių savarankiško gyvenimo įgūdžių lavinimas“ bendraautorė, specialiųjų mokymo priemonių rengėja, daug metų dirbusi praktinį darbą su sutrikusio intelekto asmenimis, šios srities pedagogė-ekspertė. Interesų sritys: negalią turinčių asmenų ugdymas, socialinė pagalba šiems asmenims ir jų šeimoms, diskriminuojamų asmenų / grupių integracija.

Eglė Nedzinskaitė – Nacionalinės dailės galerijos edukacinių programų kuratorė. Domėjimosi sritys: meno ir mokslo integracija bei edukacinė veikla su pažeidžiamomis socialinėmis lankytojų grupėmis. Mokymuose lektorė pristatys savo patirtį Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos organizuotoje kelionėje po Italiją, per kurią su neregių ir silpnaregių grupe lankėsi muziejuose, pritaikytuose šiai tikslinei grupei.

Jūratė Tamašauskienė – Lietuvos socialinių darbuotojų asociacijos viceprezidentė, Lietuvos socialinių darbuotojų asociacijos Vilniaus skyriaus valdybos pirmininkė. Lektorė kalbės apie bendravimo su įvairias negalias turinčiais asmenimis etiketą.

Edukatorė, pedagogė Rūta Kaupaitė ir Valdovų rūmų muziejaus gidė Elena Gasiulytė – projekto „Atradimai muziejuje“ sumanytojos ir vykdytojos, edukacinių priemonių ir metodinės medžiagos autorės.

Lankymosi „Atradimų muziejuje“ edukaciniuose užsiėmimuose patirtimi pasidalys Lietuvos autizmo asociacijos „Lietaus vaikai“ narė Aušra Abromaitienė.

Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Projekto partneriai:
Lietuvos autizmo asociacija „Lietaus vaikai“
VŠĮ „Elgesio analizė“
Vilniaus specialusis lopšelis-darželis „Čiauškutis“
Žmonių su Dauno sindromu ir jų globėjų asociacija „Saulytės“
Dienos centras „Šviesa“

Publikuota: 2017-10-05 11:08 Atnaujinta: 2017-10-05 11:13
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika