Operos diena Valdovų rūmuose 2017

Renginio data: 2017m.Rugsėjo0902 d.10:00 - 18:00 Visi renginiai
Valdovų rūmai
Aktualu iki 2017-09-02
Renginio tipas:
Kiti renginiai
Renginio tipo nr.:
27

Švęsdamas operos gimtadienį Lietuvoje, Valdovų rūmų muziejus jau penktą kartą vilniečius bei sostinės svečius kviečia rudens kultūros renginių sezoną pradėti su operos žanru!

Šią dieną muziejaus erdvės bei užsiėmimai bus skirti išskirtinai tik muzikos temai, taip prisimenant 1636 m. rugsėjo 4 d. Vilniuje pastatytą pirmąją operą. Muziejaus svečiai (nuo pačių mažiausiųjų iki garbaus amžiaus žmonių) laukiami su muzikos edukacija susijusioje veikloje, operų įrašų peržiūrose bei paskaitoje apie senosios operos tradicijas ir muzikos kupiną Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės paveldą.

Apsilankydami šios dienos renginiuose, lankytojai turės ir unikalią galimybę paskutinį kartą pamatyti tarptautinę parodą „Senasis Baltijos sidabras iš privačios kolekcijos“, kuri 2017 m. rugsėjo 2–3 d. atsisveikins su Valdovų rūmų muziejumi!


PROGRAMA


10.00–17.00 val. | Interaktyvi muzikinė instaliacija MUZIKINIS STALAS
Muziejaus ekspozicijos

Pasijuskite tikru kompozitoriumi ir gyvai kurkite muziką pagal save!
Su interaktyviuoju stalu „MashMachine“ galėsite komponuoti skirtingas to paties žinomo kūrinio versijas vieni arba pasikviesti į pagalbą draugų.
Daugiau apie „MashMachine“ – www.mashmachines.com

Įėjimas su muziejaus lankytojo bilietu.


11.00–17.00 val. | Orientacinis žaidimas SKAMBANTIS KRYŽIAŽODIS
Muziejaus ekspozicijos

Kviečiame apžiūrėti muziejaus ekspozicijas ir atidžiai ieškoti pasislėpusių užuominų apie operą, muzikos instrumentus, gaidas ir kitas muzikines detales. Atsakykite į klausimus, išspręskite kryžiažodį ir laimėkite su muzika susijusių Valdovų rūmų prizų.

Įėjimas su muziejaus lankytojo bilietu.


14.00–15.00 val. | Muzikologės prof. habil. dr. Jūratės Trilupaitienės vieša paskaita „Muzikinio teatro keliai Vokietijoje: nuo baroko iki klasicizmo“
Lankytojų vestibiulio auditorijoje

Įėjimas nemokamas. 


16.00–17.00 val. | Edukacinis užsiėmimas šeimoms su 5–10 metų vaikais „Improvizuojame operą: ELENOS PAGROBIMAS“
Pradžia Lankytojų vestibiulyje
Užsiėmimą ves Beatričė Urmilevičienė, Elena Gasiulytė-Dautartienė ir Egidijus Užkurėnas

1636 m. rugsėjo 4 d. Vilniuje – anksčiau nei Paryžiuje ar Londone – buvo pastatyta pirmoji italų barokinė opera „Elenos pagrobimas“. Šis italų menininkų šedevras buvo svarbus kultūrinis įvykis Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istorijoje. 
Edukacinio užsiėmimo dalyviai turės galimybę susipažinti su barokinės operos žanru, sužinoti apie pirmąją Lietuvoje pastatytą operą, jos pastatymo iniciatorių Lietuvos didįjį kunigaikštį bei Lenkijos karalių Vladislovą Vazą ir jo teatrą, vaikai ir šeimos galės įsijausti ne tik į operos artistų, scenos kūrėjų, bet ir į paties valdovo bei jo žmonos vaidmenis.

Įėjimas su muziejaus lankytojo bilietu. Būtina išankstinė registracija. 
Kviečiame registruotis ir atvykti! Registracija paspaudus šią nuorodą.


17.30–19.30 val. | Johanno Sebastiani (1622–1683) opera „Pastorello musicale“
(pusiau sceninis atlikimas)

Meno vadovas ir dirigentas Rodrigo Calveyra

Meno vadovo asistentas Juan Manuel Quintana

Režisierė Karina Novikova

Vaidmenys ir atlikėjai

Thyrsis – Florian Just (baritonas)
Chrysille, aidas, Lampetia – Renata Dubinskaitė (mecosopranas)
​Svavie, Electra – Ieva Gaidamavičiūtė (sopranas)
Philenus – Algirdas Bagdonavičius (tenoras)
Lucidor, Widdod – Hugo Oliveira (bosas baritonas)
Kupidonas, Venera, Phaetusa – Saulė Šerytė (mecosopranas)

Ignacio Ramal, David Wish (smuikai)
Rodrigo Calveyra, Ieva Baublytė, Indrė Kučinskaitė (išilginės fleitos)
Juan Manuel Quintana, Heidi Groeger (violos da gamba)
Shizuko Noiri (archiliutnia)
Michael Freimuth (teorba, gitara)
Jean-Michel Forest (violonė)
Davide Pozzi (klavesinas)

Senosios operos dienos renginių programą vainikuos Valdovų rūmų Didžiojoje renesansinėje menėje vyksianti šiuolaikinio Johanno Sebastiani operos „Pastorello musicale“ pusiau sceninio pastatymo lietuviška premjera. Operos partitūra nuo 1945 m. buvo laikoma dingusia, kol 2001 m. buvo rasta Vilniuje, Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekoje, ten yra saugoma ir šiandien. Simboliška, kad pagal neseniai išleistą šiuolaikinę partitūrą Vilniuje išsaugotą kūrinį pirmą kartą atkurs sostinės tarptautinis senosios muzikos ansamblis „Canto Fiorito“.

„Pastorello musicale“ – tai ankstyviausia iki šių dienų išlikusi vokiečių opera, sukurta 1663 m. Karaliaučiaus kapelmeisterio Johanno Sebastiani. Kūrinys yra parašytas italų madrigalinės operos stiliumi, sekant Florencijos operos tradicija, ir atspindi XVII a. vidurio operų statymo tradicijas Baltijos jūros regione. Opera sudaryta iš penkių veiksmų (kiekvieną jų sudaro 3–4 scenos), arijų, rečitatyvų, duetų, ansamblių ir trumpų instrumentinių epizodų. Operos „Pastorello musicale“ pasakojime veikia Baroko laikotarpiu gerai žinomi personažai, tokie kaip Amūras, Venera, piemuo Tirsis, ir išraiškingai atsiskleidžia vėlyvojo Renesanso ir Baroko pastoralinei poezijai būdingi bruožai, nukelsiantys klausytojus į Renesanso ir Baroko klestėjimo laikotarpį.

Bilietai – 6, 9, 12, 15 Eur
Bilietus galima įsigyti Valdovų rūmų muziejaus ir „Bilietai LT“ kasose, interneto svetainėje www.bilietai.lt (taikomi aptarnavimo mokesčiai).

Daugiau informacijos

Partneris „Canto Fiorito“ 

Rėmėjai Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, GOETHE institutas Vilniuje.


Daugiau informacijos el. p. renginiai@valdovurumai.lt arba tel. (8 5) 262 0067

Informaciją apie muziejaus bilietų kainas galite rasti čia.

Organizatoriai pasilieka teisę keisti renginio programą bei dalyvius.


Publikuota: 2017-07-17 15:16 Atnaujinta: 2017-09-01 16:26
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika