„La Prima Diva“

Renginio data: 2017m.Birželio0627 d.18:00 - 19:00 Visi renginiai
Valdovų rūmų III manieristinė antikamera
Aktualu iki 2017-06-27
Renginio tipas:
Koncertas
Renginio tipo nr.:
12

Faustinai Bordoni – Hasse (1697–1781) dedikuotas koncertas

Rūta Vosyliūtė (vokalas)
Vilimas Norkūnas (klavesinas, basso continuo partija)
Augusta Jusionytė (smuikas)

XVIII a. Baroko opera – kastratų šlovės era. Tokius dainininkus kaip Farinelį, Senesiną, Kafarelį troško išgirsti visa Europa, bet ne tik juos... „Puikiausia mūsų amžiaus dainininkė, gimusi dainuoti ir vaidinti...“, taip apie italę dainininkę Faustina Bordoni – Hasse (1697 –1781) rašė jos amžininkai Johannas Joachimas Quantzas, Giovanni Battasta Mancini. Apie trisdešimt metų visoje Europoje skambėjo Faustinos, dar vadinamos „La Prima Diva“ (lt. pirmąja diva) balsas. Jai operų arijas rašė žymiausi to laikmečio kompozitoriai: Antonio Lotti, Antonio Maria Orlandini, Leonardo Vinci, Nicola Porpora, Johann Adolph Hasse ir kt.

Koncerto sumanytojos dainininkės Rūtos Vosyliūtės tiklas – supažindinti Lietuvos publiką su XVIII a. vokalinės italų muzikos šedevrais, dar negirdėtais kompozitoriais, pristatyti baroko dainininkus. Muzikinis pasakojimas apie Faustinos dainavimo meną, specialiai šiam koncertui atrinktomis arijomis da capo, padės XXI a. publikai įsivaizduoti, kaip galėjo skambėti pirmosios pripažintos divos balsas ir kodėl ją taip mėgo Italijoje, Drezdene, Londone ir Vienoje.  

Programoje skambės: Antonio Lotti arijos Padre addio, Afflitta Rondinella iš operos „Alessandro Severo“ (1717); Antonio Maria Orlandini arijos Tutta furie, Muore il cigno iš operos „Nerone“ (1721); Leonardo Vinci arijos Tormentosa crudel gelosia, Vuol tornare iš operos „La Rosmina fedele“ (1724).

Maloniai kviečiame

Rūta Vosyliūtė – barokinės muzikos dainininkė, tarptautinių konkursų „Fatima Terzo“ (Vičenza, 2011 – pirmoji vieta), „Francesco Provenzale“ (Neapolis, 2009 – antroji vieta) laimėtoja. Aktyviai dalyvauja įvairiuose koncertuose ir senosios muzikos festivaliuose visoje Europoje ir Lietuvoje. „Baroko Operos Teatro“ projektuose sukūrė Inos vaidmenį G. F. Händelio operoje „Semelė“ (2017 m.); Abros vaidmenį A. Vivaldi oratorijoje „Juditos Triumfas“ (2014 m.); Magdalenos partiją G. F. Händelio oratorijoje „Prisikėlimas“ (2014 m.). „Banchetto musicale“ tarptautiniame senosios muzikos festivalyje Cl. Monteverdi operoje „Orfėjas“ atliko Muzikos ir Vilties partijas (2015 m.). Yra bendradarbiavusi su žymiais dirigentais: Claudio Cavina, Sigiswald Kuijken, Paolo Faldi, Marco Mencoboni, Walter Testolin, Wolfgang Katschner. Nuo 2014 m. su senosios muzikos ansambliu Chiaroscuro aktyviai koncertuoja įvairiuose festivaliuose Lietuvoje ir užsienyje. 

Išsilavinimas: nuo 2014 m. meno doktorantūroje LMTA studijuoja italų vokalinę muziką. Renesanso ir barokinio dainavimo magistro diplomas „Cum Laude“ A. Pedrollo Vičenzos konservatorijoje su profesorėmis Patrizia Vaccari ir Gloria Banditelli. Baigiamojo darbo tema: G.F.Händelio operų dramaturgija (2011, Italija). Dainavimo specialybės bakalauro diplomas LMTA, prof. Sigutė Stonytė (2009, Vilnius).

Renginys yra nemokamas, tačiau būtina išankstinė registracija.

Publikuota: 2017-06-20 09:47 Atnaujinta: 2017-07-12 16:35
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika