Edukacinio Šv. Kazimiero senosios muzikos festivalio meistriškumo kursai

Renginio data: 2017 m.Kovo0303 d. - 2017 m.Kovo0305 d.00:00 Visi renginiai
Valdovų rūmai
Aktualu iki 2017-03-05
Renginio tipas:
Festivaliai
Renginio tipo nr.:
9

Iš anksto užsiregistravę edukacinio Šv. Kazimiero senosios muzikos festivalio meistriškumo kursų dalyviai nusikels į XVII a. Prancūzijos valdovo Liudviko XIV dvarą! Prancūziška muzika ves per fantastišką pasaulį, o šokio kursuose dalyviai susipažins su tuo, ką karalius Liudvikas XIV išpuoselėjo savo įkurtoje Karališkojoje šokių akademijoje.

Senosios muzikos atlikimo meistriškumo kursai

Senosios muzikos atlikimo meistriškumo kursų dalyviai pasiners į fantazijos kupinas barono Miunhauzeno pasakas ir jų pasaulį. G. P. Telemanno, M. P. de Montéclairo, J. B. Lully muzika ves juos per pasakišką ir neįprastą pasaulį. Tarp meistriškumo pamokų dalyvių lauks paskaita apie pulsą ir kvėpavimą laike, popiečio istoriniai šokiai, kuriuos šoks ir šokėjai, ir muzikantai.

Vedėjai:
melodinių instrumentų (smuikų, fleitų ir kt.) Vera Otasek (barokinis smuikas, Austrija)
klavišinių instrumentų (klavesino) Kristoferis Berensenas (klavesinas, Vokietija)

Prancūzų baroko šokio meistriškumo kursai

Prancūzų baroko šokio meistriškumo kursuose dalyviai susipažins su XVII a. šokio stiliumi, kurį dabartiniai šokio istorikai ir teoretikai vadina bendriniu baroko šokio stiliumi. Iš tiesų kalbama apie šokio manierą, kurią karalius Liudvikas XIV išpuoselėjo savo įkurtoje Karališkojoje šokių akademijoje. Jai užrašyti 1680 m. Pierre’as Beauchamp’as sukūrė notaciją, o 1700 m. Raoulis-Augeras Feuillet išleido traktatą „Chorégraphie“. Šis veikalas tapo pagrindiniu Beauchamp’o ir Feuillet notacijų vadovėliu visoje XVIII a. Europoje.

Kursuose bus trumpai pristatyti Beauchamp’o ir Feuillet notacijų šifravimo pagrindai, kursų dalyviai išmoks pagrindinių prancūzų baroko šokio žingsnelių, rankų pozicijų, laikysenos, susipažins su kostiumo įtaka choreografijai.

Vedėja Jūratė Širvytė-Rukštelė

Rėmėjai ir partneriai

                    

 

          

Publikuota: 2017-02-19 23:17 Atnaujinta: 2017-02-26 19:49
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika