Užgavėnės Valdovų rūmuose

Renginio data: 2017m.Vasario0225 d.11:00 - 18:00 Visi renginiai
Valdovų rūmai
Aktualu iki 2017-02-25
Renginio tipas:
Festivaliai
Renginio tipo nr.:
9

Prisiminkime istorines Užgavėnių tradicijas Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencijoje ir smagiai paminėkime Užgavėnių šventę Valdovų rūmuose su visa šeima! Jūsų lauks brolijos „Viduramžių pasiuntiniai“ kojūkininkai ir juokdarys, freilinos ir heroldas, senosios muzikos ir šokio teatro „Puelli Vilnenses“ bei vokalinio ansamblio „Lirum“ pasirodymai, galėsite pasigaminti kaukę, virtualiai nusifotografuoti karnavalo šurmulyje, pažaisti istorinių stalo žaidimų, išmokti senųjų šokių, sužinoti apie rūmuose istoriniais laikais valgytus patiekalus ir net dalyvauti puotoje! 

 

LINKSMYBIŲ PROGRAMA


Lankytojų vestibiulis

11.00–16.00 | Meninė studija „Pasigaminkime kaukę“. Visai šeimai. Užsiėmimai nemokami.

12.00, 14.00, 16.00 | Teminė ekskursija „Bakcho taurė: vaišių kultūra Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje“ (suaugusiesiems)

Ekskursijos metu sužinosite, kada ir kodėl Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje užsimezgė vyno kultūra, kaip ji skleidėsi valdovų ir didikų dvaruose, iš kokių šalių atvežtus vynus labiausiai vertino mūsų didieji kunigaikščiai, kiek pinigų išleisdavo jiems pirkti, kokiais patiekalais būdavo vaišinamasi Renesanso bei Baroko epochų puotose ir kaip tie gardėsiai būdavo patiekiami. Apie vyno kelią į Lietuvos didžiojo kunigaikščio rūmus ir diduomenės dvarus papasakos muziejaus gidė Elena ir ilgametę patirtį turintis garsus vyno žinovas Domininkas Velička, kviesiantis paskanauti taurės eksperto rekomenduoto vyno.

Ekskursijos kaina žmogui – 12 €. Būtina išankstinė registracija spaudžiant nuorodą ant pageidaujamos valandos.

Registracija į 12:00 val. ekskursiją čia.
Registracija į 14:00 val. ekskursiją čia.
Registracija į 16:00 val. ekskursiją čia.

14.00–17.00 | Interaktyvi fotosiena nukels Jus į Užgavėnių karnavalo šėlsmą, apie kurį draugams galėsite papasakoti nuotraukomis! Pramoga nemokama.


Edukacinė erdvė autentiškų mūrų aplinkoje

13.00, 15.00 | Edukaciniai užsiėmimai „Rūmų virtuvė – kasdieniška ir šventinė“

Kviečiame šeimas su mokyklinio amžiaus vaikais į edukacinį užsiėmimą apie Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės kulinarijos istoriją! Apžiūrėję su virtuve susijusius archeologinius radinius, žaisime ir spėliosime, iš kur į Lietuvą atkeliaudavo įvairūs maisto produktai, sužinosime, ką mėgdavo puotaudami valgyti valdovai bei jų svečiai, ir kursime savo svajonių pietų meniu.

Užsiėmimų kainos

Bilietas suaugusiajam – 2,50 €
Bilietas mokiniui, studentui, senjorui – 0,80 €
Mažos šeimos (1 suaugusysis + nepilnamečiai vaikai) bilietas – 3,00 €
Didelės šeimos (2 suaugusieji + nepilnamečiai vaikai) bilietas – 5,50 €
Būtina išankstinė registracija spaudžiant nuorodą ant pageidaujamos valandos.

Registracija į 13:00 val. užsiėmimą baigta.
Registracija į 15:00 val. užsiėmimą baigta.


Edukacinė erdvė I a. gotikinėse menėse

11.00–17.00 | Jūsų lauks senovinių stalo žaidimų kampas, kuriame sužinosite, kas buvo šiuolaikinių šaškių pirmtakas, kaip galvas sukdavo vikingai bei Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmų gyventojai, ir, be abejo, galėsite šiuos žaidimus išbandyti!

Apsilankymas su muziejaus bilietu.


II a. gotikinė sargybinė

11.00–17.00 | Šalia nuolat eksponuojamų iečių, kalavijų, šarvų ir kitos ginkluotės bus įrengta istorinių ginklų ekspozicija, kurios eksponatus galėsite paliesti, o profesionalus ginklanešys pasakos apie kiekvieną iš jų ir atsakys į visus rūpimus klausimus.

Apsilankymas su muziejaus bilietu.


III a. renesansinės antikameros

11.00–17.00 | Ar žinote, kad šachmatų žaidimas gali būti skirtas daugiau nei dviem žaidėjams? Kviečiame pasijusti lyg milžinų karalystėje ir išbandyti komandinį šachmatų žaidimą!

13.00, 14.00, 15.00, 16.00 | Kokia Užgavėnių šventė rūmuose be muzikos ir šokių? Rūmų damos ir dvariškiai pamokys istorinių šokių bei šventinių manierų.

Apsilankymas su muziejaus bilietu.


18.00–21.00 | Užgavėnių puota 

Valdovų rūmų Didžiojoje renesansinėje menėje patirkite, kad Lietuvoje nuo seno būta ne tik liaudiškų, mums visiems gerai žinomų, tačiau ir aristokratiškų Užgavėnių šventimo tradicijų. Ir jos susijusios su Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmais Vilniuje!

Pasmalsaukime, kaip Užgavėnes švęsdavo Žygimantas Augustas, ir keliaukime į Vladislovo Vazos epochą pasinerti į Baroko linksmybes, kupinas sodrių emocijų, įvairiausių skonių, muzikos, vaidybos ir šokio! Skanaukime specialiai šiam vakarui restorano paruoštus patiekalus, atkurtus remiantis istorinėmis žiniomis, ir mėgaukimės senosios muzikos ir šokio ansamblio „Šv. Genezijaus trupė“ vaidinimais.

Kaina – 59.50 €
Bilietus galima įsigyti www.tiketa.lt.

 

Valdovų rūmų lankymo laikas ir kainos.

 

Renginį iš dalies finansuoja

 

Publikuota: 2017-02-08 16:32 Atnaujinta: 2017-02-22 10:21
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika