Ar dažnai žiūrite į žvaigždes? O kiek žvaigždynų atpažįstate? Kas juos taip pavadino? Ar yra žvaigždynų, susijusių su Lietuva? Ką galima pamatyti dangaus skliaute Lietuvoje? Ir kuo čia dėta eksponatų paroda Valdovų rūmų muziejuje?
Į visus šiuos klausimus atsakys ir dar daugiau papasakos dangaus skliauto objektų specialistas, Etnokosmologijos muziejaus Lankytojų aptarnavimo ir edukacijos skyriaus vedėjas Linas Šmigelskas.
Nors observatorijos Valdovų rūmuose neturime, naudodamiesi technologijomis susipažinsime su dangaus skliauto objektais, matomais Lietuvoje, astrologijos mokslo istorija, žvaigždynų pavadinimų kilme, žvaigždžių stebėjimo aparatais ir jų istorija bei kitomis kosmoso įdomybėmis.
Renginyje pristatomas parodos eksponatas
Vario raižinys „Taurus Poniatowski. Serpentarius. Scutum and Serpens“ iš Jehošafato Aspino (Jehoshaphat Aspin) veikalo „Urania’s Mirror – A Familiar Treatise on Astronomy“ (1823). Leidinį sudaro 32 spalvingos kortelės, kurių tikslas – paprastus žmones supažindinti su astronomija. Kiekviena kortelė, vaizduojanti žvaigždyną, yra su įvairaus dydžio skylutėmis – jos perteikia pagrindines žvaigždyno žvaigždes. Muziejaus turimoje kortelėje vaizduojamas žvaigždynas Taurus Poniatowski (Poniatovskio Jautukas), kurį taip pavadinti, norėdamas pagerbti Lenkijos Karalystės ir Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovą Stanislovą Augustą Poniatovskį, 1777 m. pasiūlė Vilniaus karališkosios observatorijos vadovas Martynas Počobutas.
Po renginio klausytojai maloniai kviečiami aplankyti parodą.
Renginys nemokamas, tačiau prašom iš anksto registruotis paspaudus šią nuorodą.
Organizatoriai pasilieka teisę keisti renginio datą ir dalyvius.