Valdovų žiedai: juvelyro Darijaus Gerliko XVI a. renesansinių papuošalų rekonstrukcijų paroda-kultūros vakaras

Renginio data: 2016m.Lapkričio1110 d.18:00 - 20:00 Visi renginiai
Valdovų rūmų Lankytojų vestibiulio auditorija
Aktualu iki 2016-11-10
Renginio tipas:
Kultūros vakaras
Renginio tipo nr.:
14

Renginyje dalyvauja
Juvelyras Darijus Gerlikas
Meno istorikė prof. dr. Aleksandra Aleksandravičiūtė
Restauratorius Rimvydas Derkintis
Archeologė Rasa Valatkevičienė

Senieji tauriųjų metalų papuošalai – XVI a. auksakalystės meno liudytojai. Istoriniai šaltiniai pasakoja apie Valdovų rūmuose buvusį auksakalystės centrą, Žygimanto Augusto dvaro lobyną, rūmuose dirbusius auksakalius, brangakmenių raižytojus, graviravimo meistrus ir pirklius iš įvairių šalių. Žinias apie čia dirbusius auksakalius patvirtina ir per archeologinius tyrimus Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmų teritorijoje rasti auksiniai papuošalai su brangakmeniais.

Juvelyras Darijus Gerlikas, juvelyro amato mokęsis Lietuvoje ir Italijoje, renginyje pristatys senųjų auksinių žiedų su brangakmeniais rekonstrukcijas ir papasakos, kokiais tiksliais jos kurtos, kokių žinių suteikė kūrybos ir technologijos proceso metu išryškėjusios tendencijos.

Menotyrininkė profesorė dr. Aleksandra Aleksandravičiūtė, aukščiausios kategorijos metalo dirbinių restauratorius Rimvydas Derkintis ir doktorantė archeologė Rasa Valatkevičienė iš skirtingų mokslų perspektyvos pristatys juvelyrikos dirbinių istorinius, menotyrinius, restauravimo bei archeologinius aspektus.

Renginio metu bus eksponuojamos Valdovų rūmuose per archeologinius tyrimus rastų žiedų rekonstrukcijos ir atkurtas Barboros Radvilaitės žiedas.

Maloniai kviečiame dalyvauti, tačiau prašome iš anksto registruotis.
Paroda veiks tik renginio metu.
Renginio skrajutė


Projekto rėmėjai ir partneriai
Lietuvos kultūros taryba
Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai

Publikuota: 2016-11-02 11:49 Atnaujinta: 2016-11-02 11:54
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika