Prof. dr. Antonio Natali paskaita „Uficių didybės paslaptis: nuo Medičių sukauptų meno lobių iki pasaulinio garso muziejaus“

Renginio data: 2016m.Liepos0706 d.16:00 - 17:00 Visi renginiai
Valdovų rūmų Didžioji renesansinė menė
Aktualu iki 2016-07-06
Renginio tipas:
Vieša paskaita
Renginio tipo nr.:
19

Ilgametis Florencijos Uficių galerijos (Galleria degli Uffizi) direktorius, vienas garsiausių ir autoritetingiausių Italijos dailės istorikų prof. dr. Antonijus Natalis (Antonio Natali) Lietuvos kultūrinei visuomenei pristatys vienos garsiausių Europos dinastijų – Medičių – reikšmę Renesanso kultūrai ir pasaulio meno istorijai bei įtaką europinės kolekcionavimo tradicijos formavimuisi. Turtingų ir galingų, puikų išlavintą skonį turinčių šios dinastijos valdovų įkurta seniausia pasaulyje meno galerija, garsėjanti turtingiausia Renesanso tapybos kūrinių kolekcija, šiuo metu yra vienas žinomiausių muziejų ne tik Italijoje, bet ir visame pasaulyje. Uficiai (taip sutrumpintai vadinamas šis muziejus) yra lankomiausias muziejus Italijoje (2015 m. jame apsilankė beveik 2 mln. žmonių), lankytojų skaičiumi jį lenkia tik Koliziejaus, Romos forumo bei Palatino kalvos ir Pompėjos istoriniai-archeologiniai kompleksai. Skaičiuojant pagal lankytojų ir muziejaus ploto santykį, Uficiai yra pirmoje vietoje pasaulyje pagal lankytojų skaičių, tenkantį vienam kvadratiniam metrui.

Daugiau informacijos apie paskaitą rasite čia -->

Renginys skiriamas ne tik dailės ir istorijos specialistams, muziejininkams, bet ir plačiajai kultūrinei visuomenei.

Paskaita vyks italų kalba su sinchroniniu vertimu į lietuvių kalbą.

Įėjimas nemokamas.

Projekto koordinatorė Daiva Mitrulevičiūtė, el. p. d.mitruleviciute@valdovurumai.lt, tel. (8 5) 212 7466

Globėjas

 

Publikuota: 2016-06-28 11:07
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika