D. NOWACKI ir A. SARATOWICZ-DUDYŃSKA paskaita „Ne tik kryžiai ir žvaigždės. Apie Šventojo Stanislovo ordino ženklus“

Renginio data: 2016m.Balandžio0428 d.18:00 - 19:30 Visi renginiai
Valdovų rūmų Lankytojų vestibiulio auditorija
Aktualu iki 2016-04-28
Renginio tipas:
Vieša paskaita
Renginio tipo nr.:
19

Du žinomi meno istorijos specialistai iš Lenkijos, atstovaujantys Lietuvos ir Lenkijos valdovų istorinėse rezidencijose įsikūrusiems muziejams, paskaitoje pasakos apie tai, kaip išsamiai Šventojo Stanislovo ordino ženklai aprašyti šio apdovanojimo steigimo įstatuose (1765). Remdamiesi muziejų rinkiniuose iki šių dienų saugomais pavyzdžiais, prelegentai palygins, kaip iš tikrųjų atrodė pagaminti Šventojo Stanislovo ordino kryžiai ir žvaigždės.

Kokią įtaką šių ženklų formų įvairovei turėjo aplinkybė, kad Šventojo Stanislovo ordino įstatuose kryžiai ir žvaigždės buvo tik aprašyti, tačiau nepavaizduoti? Kokiais būdais Lenkijos karalius ir Lietuvos didysis kunigaikštis Stanislovas Augustas Poniatovskis finansuodavo šių ženklų gamybą? Kokie valdovo juvelyrai kūrė ir dabino Šventojo Stanislovo ordino kryžius ir žvaigždes?

Į šiuos ir kitus klausimus paskaitoje atsakymus pateiks daugelio publikacijų apie istorinę auksakalystę bei juvelyriką autoriai Dariušas Novackis (Dariusz Nowacki, Vavelio karališkosios pilies  ̶  Valstybinių meno rinkinių Auksakalystės skyriaus vadovas) ir Ana Saratovič-Dudynska (Anna Saratowicz-Dudyńska, Varšuvos karališkosios pilies  ̶  Muziejaus Sidabro, laikrodžių ir juvelyrikos rinkinio saugotoja).

Paskaita vyks lenkų kalba, bus sinchroniškai verčiama į lietuvių kalbą.

Po paskaitos klausytojus maloniai pakviesime aplankyti parodą.

Publikuota: 2016-02-04 11:54 Atnaujinta: 2016-04-26 11:47
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika