Ekskursija pavieniams lankytojams su istoriku E. GUDU po tarptautinę parodą „Praemiando incitat. Šventojo Stanislovo ordinas“

Renginio data: 2016m.Balandžio0416 d.14:00 - 15:00 Visi renginiai
Valdovų rūmai
Aktualu iki 2016-04-16
Renginio tipas:
Teminė ekskursija
Renginio tipo nr.:
5

Lenkijos Karalystės ir Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės ordinų sistema susikūrė tik 1765 m., kai Lenkijos karalius ir Lietuvos didysis kunigaikštis Stanislovas Augustas Poniatovskis įsteigė savo bei visos Lenkijos ir Lietuvos globėjo Šventojo Stanislovo ordiną, valstybės apdovanojimų sistemoje užėmusį antrą vietą. Ordino magistru tapo pats valdovas. 2015-ieji išskirtiniai tuo, kad buvo minimos 250-osios ordino įkūrimo metinės. Šis istorinis Lietuvos didikams ir bajorams teiktas ordinas nūdienos visuomenei menkai žinomas, todėl ekskursijos metu bus stengiamasi aprėpti svarbiausius su Šventojo Stanislovo ordinu susijusius fenomenus, turėjusius įtakos Lietuvos gyvenimui. Iš viso Stanislovas Augustas Poniatovskis ordiną suteikė 524-iems glaudžių ryšių su Lietuvos Didžiąja Kunigaikštyste turėjusiems kilmingiesiems. Kokios buvo ordino tradicijos ir koks buvo antro pagal rangą Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės ordino likimas? Kuo skyrėsi ordino kavalierių Lietuvoje socialinė padėtis? Apie ką mums kalba kavalierių ženklai, dokumentai, drabužiai, portretai, ordino simbolika padabinti meninę vertę turintys daiktai, priklausę ordino magistrui ir kavalieriams?

Rodydamas eksponatus apie visa tai pasakos Valdovų rūmų muziejaus Kultūros ir dailės istorijos administratorius-vyresnysis muziejininkas, parodos kuratorius EIMANTAS GUDAS. Ekskursija rengiama Valdovų rūmų muziejuje eksponuojamos parodos „Praemiando incitat. Šventojo Stanislovo ordinas“ salėse. 

Ekskursija vyks lietuvių kalba.

Ekskursijos kaina
Užsiregistravusiems pavieniam lankytojui –
1,45 Eur + lankytojo bilietas
Organizuotai grupei –
14,48 Eur + lankytojų bilietai
Ekskursijos vedamos be didesnėms nei 25 asmenų grupėms.

Būtina išankstinė registracija.

Daugiau apie parodą-->

Tarptautinės parodos „Praemiando incitat. Šventojo Stanislovo ordinas“ renginių programa-->

Publikuota: 2016-02-08 10:07 Atnaujinta: 2016-02-29 14:28
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika