Prof. Roberto Frosto vieša paskaita „Lenkijos ir Lietuvos unija: laimėjimas ar nesėkmė?“

Renginio data: 2016m.Kovo0302 d.18:00 - 19:30 Visi renginiai
Valdovų rūmų Didžioji renesansinė menė
Aktualu iki 2016-03-02
Renginio tipas:
Vieša paskaita
Renginio tipo nr.:
19

Žymus britų istorikas, Aberdyno universiteto (Jungtinė Karalystė) profesorius Robertas Frostas (Robert Frost) viešoje paskaitoje „Lenkijos ir Lietuvos unija: laimėjimas ar nesėkmė?“ (The Polish-Lithuanian Union: Success or Failure?) pristatys naujausią savo knygą „Lenkijos ir Lietuvos unijos kūrimas 1385–1569 m.“ (The Making of the Polish-Lithuanian Union, 1385–1569), išleistą Oksfordo universiteto leidykloje. Leidinyje analizuojami Lenkijos ir Lietuvos unijiniai ryšiai, apžvelgiami Lenkijos ir Lietuvos Viduramžių istorijos įvykiai, lėmę abiejų tautų tapsmą ryškiausia to meto Vidurio ir Rytų Europos politine jėga. Paskaita rengiama bendradarbiaujant su Britų taryba, Lenkijos institutu, Vilniaus universiteto Istorijos fakultetu bei Valdovų rūmų muziejumi.

Minėtoje knygoje pasakojama apie daugiatautės, daugiakonfesinės, bendru sutarimu įkurtos valstybės santvarką, kurią nulėmė ne karinis konfliktas ar prievarta, bet taikus Lenkijos ir Lietuvos šalių susitarimas. Nuo pat šių valstybių vienijimosi pradžios 1385 m. kilusi politinė unija, kuri vedybiniais saitais buvo įtvirtinta jau 1386 m., ilgainiui tapo patraukli ne tik lenkams, lietuviams ar rusėnams, bet ir vokiečiams, kai unijinės valstybės XV a. viduryje apėmė dalį Prūsijos, o XVI a. viduryje ir Livoniją. Nepaisant kartais kildavusių karčių nesutarimų dėl unijos prigimties, jie niekuomet nebūdavo destruktyvūs ir neužgoždavo pagrindinės minties, pasireiškusios kaip bendros valstybės ir jos piliečių politinės organizacijos idėja, kurią vėliau įkūnijo elekcinė monarchija. R. Frostas, pristatydamas įvairias unijos interpretacijas, parodo, kad politinio modernumo idėja galėjo būti įgyvendinta sudėtinėje Lenkijos ir Lietuvos valstybėje, be kurios istorijos negali būti adekvačiai suvokta šiuolaikinės Lenkijos, Lietuvos, Ukrainos ir Baltarusijos dabartis.

RENGINYS NEMOKAMAS

Paskaita vyks anglų k. su sinchroniniu vertimu į lietuvių kalbą.

Paskaitą organizuoja Britų taryba, Lenkijos institutas, Vilniaus universiteto Istorijos fakultetas bei Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai

           

Daugiau informacijos apie renginį el. p. renginiai@valdovurumai.lt, tel. (8 5) 262 0067.

Publikuota: 2016-02-17 12:14 Atnaujinta: 2016-02-22 16:37
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika