Kalėdos Valdovų rūmuose: „Tarkvinijus Merula – didysis valdovų dvaro muzikos meistras“

Renginio data: 2015m.Gruodžio1229 d.19:00 - 20:10 Visi renginiai
Valdovų rūmų Didžioji renesansinė menė
Aktualu iki 2015-12-29
Renginio tipas:
Koncertas
Renginio tipo nr.:
12

Tarptautinis senosios muzikos ansamblis CANTO FIORITO:
Ieva Gaidamavičiūtė (sopranas)
Renata Dubinskaitė (mecosopranas)
Saulė Šerytė (mecosopranas)
Algirdas Bagdonavičius (tenoras)
Nerijus Masevičius (bosas)
Ieva Baublytė (išilginės fleitos)
Rodrigo Calveyra (cinkas, išilginės fleitos)
Adrian France (barokinis trombonas)
Rodney Prada (viola da gamba)
Davide Pozzi (klavesinas, vargonėliai)

Tarptautinės senosios muzikos profesionalų komandos pristatoma koncerto programa skirta garsiausio ir įtakingiausio XVII a. Lenkijos karalystės ir Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų Vazų dvaro kompozitoriaus – Tarkvinijaus Merulos (Tarquinio Merula) – 350-osioms mirties metinėms. Dalis šio vakaro koncerto kūrinių vėl suskambės Vilniuje pirmą kartą po 350 metų! 

Lenkijos ir Lietuvos valstybei, valdomai Vazų dinastijos, XVII a. pirmoji pusė buvo išskirtinis kultūros klestėjimo laikotarpis, apie ką byloja ir nemažas būrys garsių muzikantų iš visos Europos, tarnavusių Vazų dvare. Be jokios abejonės, garsiausias ir įtakingiausias iš jų – italų kompozitorius Tarkvinijus Merula, vargonininkas ir smuikininkas, dirbęs Žygimanto Vazos dvare tarp 1621 ir 1626 metų. Ankstyvojo Baroko muzikos ekspertai, tokie kaip Simonė Manfredinis (Simone Manfredini) ar Eleonora Selfridž-Fyld (Eleanor Selfridge-Field), teigia: „Tarkvinijus Merula buvo esminė figūra sukuriant kai kurias ankstyvąsias Baroko muzikos formas, kurios galutinai susiformavo brandžiojo Baroko epochoje – kantata, arija, bažnytinė ir kamerinė sonata, variacijos ostinatinio boso pagrindu, simfonija.“ Šiandien T. Merula yra vienas žinomiausių ir mylimiausių XVII a. kompozitorių greta Klaudijaus Monteverdžio (Claudio Monteverdi) ir Frančesko Kavalio (Francesco Cavalli).

Tarkvinijus Merula (Tarquinio Merula) gimė 1595 m. lapkričio 24 d. Buseto mieste (Italija), o mirė 1665 m. gruodžio 10 d. Kremonoje (Italija). Šio didžio meistro, kūrusio mūsų šalies valdovams, sukakčiai paminėti tarptautinis senosios muzikos ansamblis „Canto Fiorito“ rengia programą, į kurią bus įtrauktos visos bažnytinės ir pasaulietinės muzikos formos, kurias kūrė T. Merula – motetai, madrigalai, arijos, sonatos, simfonijos, variacijos boso pagrindu ir t. t. Ypatinga šios programos dalis – tai kūriniai iš T. Merulos opusų Nr. 5 ir Nr. 6, kurie buvo sukurti 1624 m., kai T. Merula tarnavo Žygimantui Vazai. Opuso Nr. 6 kūrinių boso partija neišlikusi, tačiau ansamblio „Canto Fiorito“ vadovas Rodrigas Kalveira (Rodrigo Calveyra), kuris yra Italijos ankstyvojo Baroko muzikos specialistas, šiuo metu toliau gilinantis savo žinias Paryžiaus Sorbonos universiteto (Prancūzija) doktorantūros studijose, atkurs trūkstamą bosą. Tad šį vakarą minėti kompozitoriaus kūriniai vėl suskambės Vilniuje pirmą kartą po 350 metų! T. Merulos sukaktis yra puiki galimybė prisiminti šį genialų kompozitorių ir išsamiau susipažinti su jo kūryba – mūsų šalies kultūros paveldo dalimi, kuria turime pagrįstai didžiuotis.

Bilietų kaina – 5, 9, 12, 15 Eur 

Bilietus galima įsigyti „Bilietai LT“ ir Valdovų rūmų muziejaus kasose, interneto svetainėje www.bilietai.lt (taikomi aptarnavimo mokesčiai).
Moksleiviams, studentams, senjorams ir neįgaliems asmenims taikomos nuolaidos.

Koncertą remia Italų kultūros institutas Vilniuje

Publikuota: 2015-11-02 17:00 Atnaujinta: 2015-12-09 19:58
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika