Koncertas „M. K. Oginskio amžiuje“

Renginio data: 2015m.Gruodžio1217 d.19:00 - 21:00 Visi renginiai
Valdovų rūmų Didžioji renesansinė menė
Aktualu iki 2015-12-17
Renginio tipas:
Koncertas
Renginio tipo nr.:
12

2015 m. rugsėjo 25 d. Lietuva minėjo valstybės ir visuomenės veikėjo, kompozitoriaus, memuarų autoriaus, Lenkijos ir Lietuvos valstybės diplomato, politinio emigranto, Vilniaus universiteto Mokslo tarybos nario Mykolo Kleopo Oginskio (1765–1833) gimimo 250-ąsias metines.

M. K. Oginskio kūriniai šįmet skambėjo beveik visuose žymiausiuose Lietuvos muzikos festivaliuose, jam skirtuose renginiuose, koncertuose. Didelė dalis jų vyko ir Valdovų rūmuose. Vienam iškiliausių Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės piliečių dedikuota balandžio mėnesį vykusi „Istorinio šokio diena“. Drauge su partneriais rugsėjį surengta tarptautinė mokslinė konferencija, kurioje ne tik prisiminta M. K. Oginskio asmenybė ir apžvelgti nuveikti darbai, bet ir nušviesta visa jo epocha. Į Valdovų rūmų menes rugsėjo mėnesį pakviesti ir klasikinės muzikos gerbėjai, turėję galimybę pasiklausyti M. K. Oginskio polonezų bei šio kompozitoriaus kūrybos įkvėptų originalių šiuolaikinių muzikos kūrėjų – Giedriaus Kuprevičiaus, Tomo Leiburo ir Ritos Mačiliūnaitės – kūrinių. 

2015 m. gruodžio 17 d. Valdovų rūmuose vyks bene paskutinis su M. K. Oginskio vardu siejamas ir jam dedikuotus metus vainikuojantis koncertas, į kurį mus kviečia pats Davidas Geringas (violončelė) ir populiarusis styginių kvartetas „Art Vio“: Ingrida Rupaitė-Petrikienė, Kristijonas Venslovas, Tomas Petrikis ir Povilas Jacunskas.

Koncerto metu skambės M. K. Oginskio polonezas „Célèbre“, „Art Vio“ altininko Tomo Petrikio aranžuotas styginių kvartetui, taip pat jo garsių amžininkų – Luidžio Kerubinio (Luigi Cherubini), Džovanio Batistos Viočio (Giovanni Battista Viotti), Antono Ferdinando Tico (Anton Ferdinand Titz) ir Franco Jozefo Haidno (Franz Joseph Haydn) – muzika. Beje, simboliška, kad vyriausiasis iš jų (F. J. Haidnas) gimė prieš šimtmetį iki M. K. Oginskio mirties: 1733–1833 metais. Intriguoja tai, kad koncerte girdėsime net keturias premjeras!

Programa

Giovanni Battista Viotti (1755–1824) – Styginių kvartetas op. 3, Nr. 2, C-dur (premjera Lietuvoje)
Allegro
Andante
Allegro

Atlieka styginių kvartetas „Art Vio“

Mykolas Kleopas Oginskis (1765–1833) – Polonezas „Célèbre“ styginių kvartetui (aranžuotė Tomo Petrikio)
Atlieka styginių kvartetas „Art Vio“

Joseph Haydn (1732–1809) – Duett in D, Hob. X:11, dviem violončelėms (premjera Lietuvoje)
Moderato
Menuet
Adagio
Presto non troppo
Finale Presto

Atlieka Davidas Geringas (violončelė) ir Povilas Jacunskas (violončelė)

-------------------- Pertrauka ------------------------

Anton Ferdinand Titz (1742–1811) – Duetas smuikui ir violončelei op. 2, C-dur (premjera Lietuvoje)
Allegro
Rondo

Atlieka Ingrida Rupaitė-Petrikienė (smuikas) ir Davidas Geringas (violončelė)

Luigi Cherubini (1760–1842) – Kvintetas dviem smuikams, altui ir dviem violončelėms e-moll (premjera Lietuvoje)
Grave assai – Allegro comodo
Andante – Poco animato – Tempo I
Scherzo. Allegro ma non troppo
Finale. Allegro


Atlieka Davidas Geringas (violončelė) ir styginių kvartetas „Art Vio“

Koncerto vedėjas Viktoras Gerulaitis

Bilietų kainos: 8, 12, 16, 20 Eur
Bilietai parduodami Valdovų rūmų muziejaus ir „Bilietai LT“ kasose, taip pat internetu www.bilietai.lt (taikomi aptarnavimo mokesčiai)
Koncerto organizatoriai: UAB „Nestandartiniai LT“, Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai

Remėjas

   

Publikuota: 2015-11-09 18:01 Atnaujinta: 2015-12-15 10:28
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika