Andrius Žlabys ir Johnny Gandelsman – smuiko ir fortepijono virtuozai Valdovų rūmuose

Renginio data: 2015m.Gruodžio1211 d.19:00 - 21:00 Visi renginiai
Aktualu iki 2015-12-11
Renginio tipas:
Koncertas
Renginio tipo nr.:
12

JOHNNY GANDELSMAN (smuikas, JAV)
ANDRIUS ŽLABYS (fortepijonas Lietuva / JAV)

Programa

Johann Sebastian Bach – Sonata smuikui ir klavesinui E-dur, BWV 1016
Ludwig van Beethoven – Sonata smuikui ir fortepijonui Op. 12, Nr. 3 Es-dur
///
Olivier Messiaen – Tema ir variacijos
Béla Bartók – Rapsodija smuikui ir fortepijonui Nr. 1, Sz. 87
Franz Schubert – Fantazija fortepijonui ir smuikui C-dur, D. 934

Lietuvos publikos numylėtinis pianistas Andrius Žlabys ir pasaulinio garso smuikininkas Johnny Gandelsman po šešiolikos metų pertraukos vėl kartu koncertuos mūsų šalyje.

Draugystė – vienas gražiausių žmogaus bendravimo būdų. Draugas kartais būna tas, kuris žengia priekyje rodydamas kelią, kai kada tas, kuris seka iš paskos, taip išreikšdamas savo subtilų palaikymą. Kartais tiesiog bendramintis, žengiantis greta. Kamerinė muzika – tai žanras, puikiai iliustruojantis instrumentų bendrystę. Atlikėjai, meistriškai perteikdami muzikinę mintį, darniai paantrindami arba papildydami vienas kitą, kuria harmoningą visumą. Būtent tokį išskirtinio talento dviejų bičiulių muzikinį dialogą šių metų gruodžio 11 d. bus galima išgirsti Valdovų rūmuose. 

Smuikininko Džonio Gandelsmano (Johnny Gandelsman) troškimas žvelgti plačiau nei į Filharmonijos salę suformavo unikalią asmenybę, savo stiliumi išsiskiriančią tarp nūdienos atlikėjų. Jis puoselėja nepasotinamą susidomėjimą mūsų laikų muzika, bet savo muzikinės karjeros pamatus statė ant klasikinės mokyklos pagrindų. Šiandien Dž. Gandelsmano atliekama muzika skamba be galo įdomiai. Jo išskirtiniam muzikiniam braižui neišvengiamai įtakos turėjo bendra sceninė patirtis su tokiais muzikos grandais kaip: Yo-Yo Ma, Bono, Osvaldo Golijov, David Byrne, Béla Fleck, Kayhan Kalhor, Suzanne Vega, James Levine, Mark Morris, Alim Qasimov ir Fargana Qasimova, Nigel Kennedy ir Martin Hayes.

JAV dienraštyje „Boston Globe“ taip buvo įvertintas smuikininko atlikimas:
„Delikatus, beveik baletiškas prisilietimas, skoningas stiliaus pojūtis bei vaizduotė.“

Kaip nepailstančiam naujovių ieškotojui Dž. Gandelsmanui buvo patikėta pirmą kartą atlikti dešimtis kūrinių, parašytų „Brooklyn Rider“ ir „Silk Road“ ansambliams.

Neseniai jam teko garbė koncertuoti su Lev („Ljova“) Zhurbin, Dmitri Yanov-Yanovsky, Vijay Iyer, Bela Fleck, Daniel Cords, Rubin Kodheli, Dana Lyn, Gabriel Kahane, Colin Jacobsen, Shara Worden, John Zorn, Christina Courtin, Ethan Iverson, Padma Newsome, Gregory Saunier, Evan Ziporyn, Bill Frisell ir Nik Bartsch.

„Community Music Works“ prašymu smuikininkui specialiai koncertą sukūrė novatoriškas kompozitorius Gonzalo Grau, vertinamas ne tik klasikinės, bet ir džiazo, popmuzikos klausytojų.

Smuikininko Dž. Gandelsmano kompaktines plokšteles išleido „Deutsche Grammophone“, „Mercury Classics“, „Sony Classical“, „World Village“ ir „Orange Mountain Music“ bendrovės.

Atlikėjas gimė Maskvoje, muzikantų šeimoje, 1995 m. emigravo į JAV. Jo tėvas Jurijus šiandien yra Mičigano valstijos universiteto profesorius, dėsto alto specialybę, mama Janna – pianistė, sesuo – smuikininkė. Dž. Gandelsmanas gyvena Brukline su drauge Amber bei jų vaikais Julius Ivry ir Raiya Leone.

Pianistas Andrius Žlabys publikos atpažįstamas iš savito interpretacijos braižo, kupino subtilaus nuoširdumo ir kilnaus atsidavimo, leidžiančio klausytojui susilieti su intymiausiomis kompozitorių muzikinėmis užmačiomis.

2013 m., bendradarbiaudamas su Gidonu Kremeriu ir orkestru „Kremerata Baltica“, pianistas atliko solo partiją pristatant Victor Kissine kūrinį „Tarp bangų“ styginių orkestrui ir fortepijonui, jį išleido ECM.

2012-ieji A. Žlabio biografijoje pažymėti debiutu Zalcburgo festivalyje. Čia pianistas skambino V. A. Mocarto Koncertą K. 467 kartu su Gustav Mahler jaunimo orkestru, diriguojamu Mirgos Gražinytės-Tylos.

Nominuotas prestižiniam „Grammy“ apdovanojimui, pianistas Andrius Žlabys savo biografijos puslapiuose įrašęs daugybę reikšmingų profesinių faktų, atvedusių jį į klasikinės muzikos aukštumas ir jau daugelį metų įtvirtinusių klasikos elito gretose.

Pianisto „rafinuotas meniškumas“ („The New York Sun“) atvėrė duris į prestižines pasaulio sales, kaip antai „Avery Fisher Hall“ (Linkolno centras, Niujorkas, JAV), „Concertgebouw“ (Amsterdamas, Nyderlandai), „Carnegie Hall“ (Niujorkas, JAV), „Teatro Colón“ (Buenos Airės, Argentina), „Wigmore Hall“ (Londonas, Didžioji Britanija), „The Musikverein“ (Viena, Austrija) ir „Suntory Hall“ (Tokijas, Japonija).

Andrius Žlabys koncertavo su įvairiais pasaulio orkestrais: Niujorko filharmonijos, Bostono, Klivlando, Roterdamo simfoniniais orkestrais, Buenos Airių filharmonijos ir kt. Pianisto koncertinė patirtis siejasi su tokiais garsiais atlikėjais kaip: Yuri Bashmet (altas), Hilary Hahn (smuikas), Gidonas Kremeris (smuikas).

Užsienio kritikai negaili susižavėjimo kupinų epitetų.

Ne tik A. Žlabio „natūralus virtuoziškumas“ (žurnalas „Strad“) arba „turtingas ir visa apimantis garsas“ („The Philadelphia Inquirer“), bet ir pianisto „užburianti interpretacija“ („Plain Dealer“) bei „brandus muzikos suvokimas“ („Greenville News“) – tai, kas pianistui pelnė tikrą pripažinimą.

Bilietai – 11, 16, 21, 26 Eur
Bilietus platina www.bilietupasaulis.lt
Koncerto rengėjas – VšĮ „AMC LT“

Publikuota: 2015-11-20 12:58 Atnaujinta: 2015-11-20 13:01
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika