Istoriko Eimanto Gudo paskaita apie Aleksandro Jogailaičio ir Elenos Maskvietės santuoką

Renginio data: 2015m.Vasario0221 d.14:00 - 15:30 Visi renginiai
Valdovų rūmų Lankytojų vestibiulio auditorija
Aktualu iki 2015-02-21
Renginio tipas:
Vieša paskaita
Renginio tipo nr.:
19

Šių metų vasario 15 d. sukanka 520 metų nuo Lietuvos didžiojo kunigaikščio Aleksandro Jogailaičio ir Maskvos didžiojo kunigaikščio Ivano III dukters Elenos iš Riurikaičių dinastijos vestuvių (1495 m. vasario 15 d.). XIV–XV a. daugiau nei dešimt Lietuvą valdančios Gediminaičių dinastijos narių susituokė su Rusios valdovų Riurikaičių dinastijos atstovais, tačiau Aleksandro ir Elenos santuoka buvo paskutinė vedybinė jungtis tarp šių šalių kaimynių valdančiųjų giminių.

Kodėl taip atsitiko ir kuo buvo ypatinga ši santuoka, sužinosite apsilankę Valdovų rūmų muziejaus istoriko Eimanto Gudo paskaitoje „Aleksandro Jogailaičio ir Elenos Maskvietės santuoka: komplikuotas katalikų ir stačiatikių pasaulių susidūrimas bei savita orios kunigaikštienės laikysena“. Joje dėmesys bus skirtas labai gražiai, inteligentiškai, diplomatiškai, nepelnytai primirštai Lietuvos didžiajai kunigaikštienei Elenai, sugebėjusiai pelnyti nepaprastą savo vyro pagarbą už tai, kad oriai išlaikė savitą poziciją kryžminėje intrigų ugnyje tarp katalikų ir stačiatikių pasaulių bei, išlikdama Maskvą mylinčia stačiatike, visaip gynė Lietuvą nuo į jos reikalus besikišančio agresyvaus tėvo, Maskvos didžiojo kunigaikščio.

ATSIPRAŠOME, TAČIAU REGISTRACIJA Į PASKAITĄ BAIGTA.

 

Publikuota: 2015-01-16 15:27 Atnaujinta: 2015-02-17 09:36
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika