Pirmosios lietuviškos kolekcinės eurų monetos pristatymas

Renginio data: 2015m.Sausio0129 d.11:00 - 12:00 Visi renginiai
Valdovų rūmai
Aktualu iki 2015-01-29
Renginio tipas:
Kiti renginiai
Renginio tipo nr.:
27

Sausio 29 d., ketvirtadienį, Lietuvos bankas į apyvartą išleidžia 50 eurų kolekcinę (proginę) monetą, skirtą monetų kalybai Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje (LDK). Tai pirmoji kolekcinė eurų moneta, ji nukaldinta iš aukso.

Tą pačią dieną 11 val. monetos pristatymas visuomenei rengiamas Valdovų rūmų muziejaus lobyno ekspozicijoje. Lietuvos bankas kviečia dalyvauti visus, besidominčius kolekcinėmis monetomis.

Monetos pristatyme dalyvaus:
Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas
Valdovų rūmų muziejaus direktorius dr. Vydas Dolinskas
Monetos grafinio projekto autorius Liudas Parulskis
Numizmatikos žinovas Stanislovas Sajauskas ir kt.

Monetos reverse išraižyti prieš kelis šimtmečius dirbusių graverių ir kalėjų senieji ženklai, o averse pateikiamas darbinio kaldinimo įrankio (puansono) atvirkščias (negatyvinis) veidrodinis vaizdas. Gipsinį modelį išliejo Giedrius Paulauskis.

Monetas nukaldino UAB Lietuvos monetų kalykla 5 tūkst. tiražu. Monetų nuo jų išleidimo dienos bus galima įsigyti Lietuvos banko kasose Vilniuje (Totorių g. 2/8 ir Žirmūnų g. 151) ir Kaune (Maironio g. 25).

Kiekviena valstybė narė, kurios valiuta yra euras, turi teisę kaldinti kolekcines eurų monetas, savo nuožiūra pasirinkdama nominalą, metalą ir kitas ypatybes. Šios monetos turi reikšmingai skirtis nuo apyvartinių monetų bent dviem iš šių trijų požymių: spalva, skersmeniu ar svoriu. Tokios monetos yra mokėjimo priemonė tik jas išleidusioje šalyje, skirtingai nei apyvartinės ir proginės eurų monetos, galiojančios visoje euro zonoje.

Publikuota: 2015-01-28 09:55 Atnaujinta: 2015-01-28 09:57
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika