„Storie d’amore“

Renginio data: 2014m.Lapkričio1129 d.19:00 - 20:30 Visi renginiai
Valdovų rūmų Didžioji renesansinė menė
Aktualu iki 2014-11-29
Renginio tipas:
Koncertas
Renginio tipo nr.:
12

Dalyvauja
Marc Mauillon (baritonas)
Lucas Peres (smuikas, lyra)
Vincent Dumestre (barokinė gitara, teorba)

Nuostabaus prancūzų muzikantų trio programa „Storie d’amore“ leis pasinerti į aistringosios meilės paieškas ir užlies nepaprastu švelnumu. Šioje kelionėje klausytojus lydės baritonas Markas Moinas (Marc Mauillon), muzikantai Lukas Perezas (Lucas Peres) ir Vincentas Diumestras (Vincent Dumestre).

Prancūzų baritonas Markas Moinas (Marc Mauillon), savo karjerą pradėjęs Prancūzijoje, šiuo metu jau yra žinomas visame pasaulyje ne tik kaip profesionalus atlikėjas, bet ir kaip menininkas, gebantis savo programoje suderinti įvairius muzikos laikotarpius bei žanrus. 2010 m. „Révélations des Victoires de la Musique“ apdovanojimų ceremonijoje nominuotas „Metų atradimo“ kategorijoje, pastaruoju metu baritonas didžiąją laiko dalį praleidžia kurdamas vaidmenis viso pasaulio teatruose (Lenkijoje, Vokietijoje, Suomijoje, Izraelyje, Maroke, Jungtinėse Amerikos Valstijose ir kt.) ir bendradarbiaudamas su ansambliais „Le Poème Harmonique (dir. Vincent Dumestre), „Doulce Mémoire“ (dir. Denis Raisin-Dadre) bei „Concert Spirituel“ (dir. Hervé Niquet). Ir vis dėlto būtent eklektika yra pagrindinis dėmuo, pasitelkiamas norint apibūdinti Marko Moino sėkmingą karjerą. Nepaisant to, jis deklaruoja susidomėjimą ir norą pasinerti į senovinę bei barokinę muziką.

Lukas Perezas (Lucas Peres) – dar vienas žymus vardas Prancūzijos muzikantų aplinkoje. Tai vienas iš tų menininkų, kurie savo talentą atskleidžia neapsistodami ties vienu projektu arba koncentruodamiesi į vieną sritį, o vis bando atrasti ką nors naujo. Studijuodamas muzikologiją San Paulo universitete (Brazilija), L. Perezas sukūrė muziką trims šokio spektakliams. Kiek vėliau menininkas specializavosi Liono nacionalinėje aukštojoje muzikos ir šokio konservatorijoje (Prancūzija) ir susižavėjo violos da gambos (violončelės pirmtakės) skambesiu bei muzikos atlikimo galimybėmis. Šiuo metu L. Perezas dažnai koncertuoja ir įrašo muziką su tokiais ansambliais kaip „Le Poème Harmonique“ (dir. Vincent Dumestre) bei „Doulce Mémoire“ (dir. Denis Raisin-Dadre). Dėl šio bendradarbiavimo L. Perezo pasirodymai buvo surengti beveik visoje Europoje, Šiaurės Amerikoje ir Pietų Azijos valstybėse.

Vincentas Diumestras (Vincent Dumestre) – ansamblio „Le Poème Harmonique“ įkūrėjas ir meno direktorius. Šio kolektyvo repertuare – XVII a. ir XVIII a. pradžios vokalinė ir instrumentinė muzika. V. Diumestras Luvro mokykloje studijavo meno istoriją, Paryžiaus meno mokykloje baigė klasikinės gitaros studijas. Mokėsi groti liutnia, baroko gitara. Grojo koncertuose su ansambliais „Ricercar Consort“, „La Simphonie du Marais“, „Le Concert des Nations“. 1998 m. įkūrė ansamblį „Le Poème Harmonique“, atliekantį baroko muziką. Kolektyvas, kurio įrašai gauna geriausius spaudos apdovanojimus, greitai išpopuliarėjo, o žurnalas „Diapason“  V. Diumestrą išrinko jaunuoju 1999 m. talentu. Muzikanto asmeninis kūrybinis kelias susipynęs su ansamblio veikla. V. Diumestras, vadovaudamas didelei spektaklių kūrimo organizacijai, naujai interpretuoja muzikos ir teatro ryšius. Menininkas taip pat kuria kamerinę muziką, kurioje kartu su dainininkais ir muzikantais pasireiškia kaip instrumentalistas. Ansamblio „Le Poème Harmonique“ plėtra jį paskatino imtis dirigento veiklos. Supamas talentingų menininkų trupės, V. Diumestras stengiasi atgaivinti baroko scenos meną ir savo projektais jį priartinti prie kitų meno disciplinų.

Bilietai – 20, 40 Lt / 5,79, 11,58 Eur
Bilietus platina „Bilietai LT“ ir Valdovų rūmų muziejaus kasos.
Pirkti internetu-->

Festivalį rengia Prancūzų institutas Lietuvoje
Bendraorganizatoris – Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai
Partneriai: Veolia“, „Clear Channel“

Informaciniai partneriai: dienraštis „Lietuvos rytas“, interneto portalas „lrytas.lt“, žurnalas „Veidas“

Publikuota: 2014-10-15 13:00 Atnaujinta: 2014-11-11 14:18
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika