EURO PARODA Paskaita „Architektūros istorija eurų banknotuose“

Renginio data: 2014m.Lapkričio1120 d.18:00 - 19:00 Visi renginiai
Valdovų rūmų Lankytojų vestibiulio auditorija
Aktualu iki 2014-11-20
Renginio tipas:
Vieša paskaita
Renginio tipo nr.:
19

Eurų banknotai mus supažindina su Europos architektūros istorija – skirtingų nominalų banknotuose vaizduojami skirtingų architektūros epochų bei stilių būdingi elementai, ryškiausios formos. Pinigus puošia antikinio (klasikinio), romaninio, gotikos, renesanso, baroko ir rokoko stilių, plieno ir stiklo amžiaus bei moderniosios XX a. architektūros charakteringi elementai ir pastatų pavyzdžiai.

Ne visi žino, kad banknotų priekinėje pusėje vaizduojami langai ir vartai simbolizuoja atvirumo dvasią, o antroje pusėje esantys tiltai – Europos tautų tarpusavio bei Europos ir pasaulio bendradarbiavimą.

Daugiau įdomių ir naudingų faktų pateiks paskaitą skaitysiantis Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų direktorius ir Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto dėstytojas dr. Vydas Dolinskas. Po paskaitos vyks diskusija, kurioje bus galima aptarti renginio metu kilusius klausimus.

Renginys nemokamas, tačiau maloniai prašome registruotis čia.

Publikuota: 2014-10-21 10:25
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika