EURO PARODA Filmų vakaras „Iš lito istorijos. Banknotai“

Renginio data: 2014m.Lapkričio1105 d.18:00 - 19:30 Visi renginiai
Valdovų rūmų Lankytojų vestibiulio auditorija
Aktualu iki 2014-11-05
Renginio tipas:
Filmas
Renginio tipo nr.:
10

„Iš lito istorijos. Banknotai“ (režisierius Rimtautas Šilinis, 2002 m.)

Išlydint Lietuvos nacionalinę valiutą ir pasitinkant naująją, smagu prisiminti lito istoriją, iššūkius, su kuriais jis susidūrė.

Banknotų kūrimas – kur kas sudėtingesnis procesas, negu gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Kaip buvo nuspręsta, ką reikėtų vaizduoti ant lietuviškų banknotų? Kodėl jų nepuošia Lietuvos kunigaikščiai? Kodėl žymiųjų Lietuvos asmenų atvaizdai yra dešinėje pusėje, o ne per vidurį? Šiame filme atsakoma į šiuos bei daugybę kitų klausimų ir pateikiami keli intriguojantys faktai, leisiantys susipažinti su tarpukario Lietuvos tūkstančio litų banknotu arba sužinoti, kaip ant 50 litų banknoto atsirado Katedros atvaizdas.

Kas yra lito „tėvas“? Kol šiuo klausimu filme diskutuoja visuomenės veikėjai Vytautas Landsbergis, Gediminas Vagnorius ir tuometis Lietuvos banko valdybos pirmininkas Bronius Povilaitis, pirmoji nepriklausomos Lietuvos Ministrė Pirmininkė Kazimiera Prunskienė pasiskelbia esanti lito „mama“.

Šis dokumentinis filmas buvo sukurtas 2002 m. Lietuvos banko ir lito 80 metų jubiliejui paminėti. Jame tuomečiai valstybės vadovai, bankininkai, istorikai, menininkai dalijasi savo atsiminimais apie lito atgimimą atgavus nepriklausomybę, atvirai išsako savo nuomonę prieštaringais lito istorijos klausimais ir aptaria euro temą. Filme perteikiami bendrieji nacionalinės valiutos istorijos bruožai, išsamiau atskleidžiama lietuviškų banknotų kūrimo raida, pasakojama apie parinktus banknotų apsaugos būdus. 

Kino seansas nemokamas, tačiau maloniai prašome registruotis čia.

Publikuota: 2014-10-20 15:57 Atnaujinta: 2014-10-21 09:43
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika