Vieša paskaita „Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų gobelenų kolekcija ir jos plėtros perspektyvos“

Renginio data: 2014m.Rugsėjo0925 d.18:00 - 19:00 Visi renginiai
Valdovų rūmų Lankytojų vestibiulio auditorija
Aktualu iki 2014-09-25
Renginio tipas:
Vieša paskaita
Renginio tipo nr.:
19

Tarptautinės parodos renginių ciklą pradės vieša UNESCO Kultūros vadybos ir kultūros politikos katedros dėstytojos, docentės, humanitarinių mokslų daktarės Ievos Jedzinskaitės-Kuizinienės paskaita. 

Brangesni už auksą – kiekvienas gobelenas iš popiežiaus Leono X užsakytos „Apaštalų darbų“ serijos kainavo beveik penkiskart daugiau, negu buvo sumokėta Mikelandželui (Michelangelo) už Siksto koplyčios freskas.

Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų atkūrimas tapo svarbia paskata dar kartą įvertinti šios rezidencijos bei jos šeimininkų vaidmenį Lietuvos ir Lenkijos jungtinėje valstybėje, taip pat atvėrė naują puslapį šalies muziejinės tekstilės istorijoje. Paskaitoje bus apžvelgiama gobelenų kilmė ir raida, jų vertė bei vertinimo kriterijai. Klausytojai bus supažindinami su gobelenų vaidmeniu Europos šalių bei galingiausių Europos dinastijų meniniame, reprezentaciniame bei ekonominiame gyvenime. Ypatingas dėmesys bus skiriamas Žygimanto Augusto kolekcijai, tiek jo bendraamžių, tiek šių laikų tyrinėtojų laikomai viena prabangiausių ir stilingiausių Europoje. Aptarsime paslaptingą gobelenų užsakymo istoriją bei galimas šių paslapčių priežastis, naujus kolekcijos kilmės ir paskirties aspektus. Paskaitos klausytojai taip pat bus supažindinami su nauja Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų gobelenų kolekcija, jos formavimo principais, tikslais bei plėtros galimybėmis, bus eksponuojamos precedento neturinčios istorinių gobelenų kolekcijos parodos Lietuvoje. 

Renginys nemokamas, tačiau maloniai prašome iš anksto registruotis tel. tel. (8 5) 262 0067, el. p. renginiai@valdovurumai.lt, www.valdovurumai.lt/registracija.
Daugiau apie parodos renginius el. p. renginiai@valdovurumai.lt, tel. (8 5)  262 0067

Rengėjai pasilieka teisę keisti renginių datas ir dalyvius.

Publikuota: 2014-09-09 14:46 Atnaujinta: 2014-09-12 11:24
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika