„KULTŪROS NAKTIES 2014“ RENGINIŲ PROGRAMA VALDOVŲ RŪMUOSE

Renginio data: 2014 m.Birželio0620 d.18:00 - 2014 m.Birželio0621 d.02:00 Visi renginiai
Valdovų rūmų Didysis kiemas
Aktualu iki 2014-06-21
Renginio tipas:
Kultūros renginys
Renginio tipo nr.:
30

„KULTŪROS NAKTIES 2014“ RENGINIŲ PROGRAMA VALDOVŲ RŪMUOSE

18.00–22.00 ISTORINIAI NAKTINĖJIMAI
Nemokamas nuolatinių ekspozicijų lankymas ir klaidžiojimas po muziejų su „Atradimų žemėlapiu“ tik Kultūros naktį Valdovų rūmų muziejuje!
Muziejaus lankymas nemokamas. Paskutiniai lankytojai įleidžiami 21 val.

18.00–02.00 Koncertinė programa SKAMBANTYS VALDOVŲ RŪMAI

18.00–19.00 Lietuvos valstybinio pučiamųjų instrumentų orkestro „Trimitas“ koncertas „Vilniaus andante“ Valdovų rūmų kieme

19.00–20.00 Mstislavo Rostropovičiaus labdaros ir paramos fondo alumnų muzikinis skrydis Valdovų rūmų Didžiojoje renesansinėje menėje. Būtina išankstinė registracija renginiai@valdovurumai.lt, (8 5) 262 0067 arba užpildžius registracijos formą

20.00–23.00 Lietuvos muzikų sąjungos programa „Vizijos ir tikrovė“ Valdovų rūmų kieme

23.00–24.00 Koncertas „Ugningoji čakona. XVII–XVIII a. ispanų ir italų rūmų bei miesto dainos ir šokiai“ Valdovų rūmų kieme

24.00–01.00 Gospelo komanda „Hark!“ Valdovų rūmų kieme        

01.00–02.00 „NI&Co“ koncertas „Nakties minimalistinė muzika“ Valdovų rūmų kieme

Daugiau apie renginius

18.00 Lietuvos valstybinio pučiamųjų instrumentų orkestro „Trimitas“ koncertas „Vilniaus andante“
Valdovų rūmų kieme

Vakarėjančiame vasaros Vilniuje istorija apipintose Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų kiemo erdvėse legendinis Lietuvos valstybinis pučiamųjų instrumentų orkestras „Trimitas“ ir jaunosios kartos atlikėjai pasirodys išskirtiniame koncerte „Vilniaus andante“. Gražiausios lietuviškos estrados klasiko Algimanto Raudonikio melodingos dainos kvies nusišypsoti ir praleisti gražų vasaros vakarą kartu.

Jaunatviškas ir unikalus valstybinis pučiamųjų instrumentų orkestras „Trimitas“ pristatys jaunosios kartos atlikėjus – Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Dainavimo katedros studentus – išskirtiniame koncerte „Vilniaus andante“. Vakaro programoje skambės lietuviškos estrados ir populiariosios muzikos korifėjaus kompozitoriaus A. Raudonikio populiariausios dainos. Kompozitoriaus kūrybą šiandien pelnytai galima vadinti lietuvių muzikos aukso fondu: sukurta apie 700 įvairaus žanro kūrinių, 500 dainų, kūrinių simfoniniam, pučiamųjų, estradiniam orkestrams, liaudies instrumentams ir jų ansambliams, kompozicijų chorams, muzikos vaikams, teatrui, radijui, televizijai. Populiariausia A. Raudonikio muzikos sritis – dainos, aukščiausio lygio šlageriai, kurias atlieka estradinės muzikos korifėjai ir naujam gyvenimui vis sugrąžina jauni profesionalūs solistai.

Valstybinis pučiamųjų instrumentų orkestras „Trimitas“ su jaunaisiais Lietuvos atlikėjais kviečia visus vilniečius ir sostinės svečius vasaros vakarą praleisti su lietuvių muzikos klasika.

www.trimitas.lt

19.00 Mstislavo Rostropovičiaus labdaros ir paramos fondo alumnų muzikinis skrydis Valdovų rūmų Didžiojoje renesansinėje menėje

Specialiai iš Vokietijos šiai nakčiai parskrenda talentingi ir gabūs Lietuvos muzikai: pianistė Gryta Tatorytė ir smuikininkas Algirdas Šochas.

Koncerto programa

1. Balys Dvarionas (1904–1972)
Elegija smuikui ir fortepijonui „Prie ežerėlio“
2. Edvardas Grygas (Edvard Grieg, 1843–1907)
Sonata smuikui ir fortepijonui Nr. 3 c-Moll Op. 45
I. Allegro molto ed appassionato
II. Allegretto espressivo alla Romanza
III. Allegro animato
3. Fricas Kreisleris (Fritz Kreisler, 1875–1962)
„Recitativo und Scherzo-Caprice“, smuiko solo
4. Morisas Ravelis (Maurice Ravel, 1875–1937)
„Alborada del gracioso“ iš ciklo „Miroirs“, fortepijono solo
5. Astoras Piacola (Ástor Piazzolla, 1921–1992)
„Nightclub 1960“ smuikui ir fortepijonui

http://www.rostropovich.lt

Būtina išankstinė registracija renginiai@valdovurumai.lt, (8 5) 262 0067 arba užpildžius registracijos formą.

Registruotis

20.00 Lietuvos muzikų sąjungos programa „Vizijos ir tikrovė“ Valdovų rūmų kieme

Lietuvos muzikų sąjunga – nuolatinė projekto „Kultūros naktis“ dalyvė. Kiekvienais metais jos nakties koncertai ilgėja, daugėja atlikėjų ir įvairėja programa.

Šiais metais pristatomos net aštuonios skirtingos programos. Kiekviena jų turi savo istoriją, kuri bus nuspalvinta šviesos efektais, režisūriniais sprendimais, jaunatvišku entuziazmu ir pelnyta patirtimi.
„Valdovų rūmų aplinka įpareigoja, – mintimis apie būsimą renginį dalijasi Lietuvos muzikų sąjungos prezidentė kompozitorė Audronė Žigaitytė. – Praeities romantika ir šiandienos aktualijos – pagrindinė mūsų renginio koncepcija. Karalaitis Kazimieras, Kristijonas Donelaitis, romantinių operų personažai ir kamerinės muzikos šedevrai – tai mūsų „Vizijos ir tikrovė“. Džiaugiuosi, kad mūsų programoje dalyvaus labai įvairūs atlikėjai – nuo Lietuvos kariuomenės pučiamųjų orkestro iki Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Operos studijos absolventų. Neabejoju, kad nė vienas nesigailės praleidęs vakarą Valdovų rūmuose!“

Renginio programa ir dalyviai
I. „Madrigalas Donelaičiui“
1. Lietuvos kariuomenės pučiamųjų orkestras, vadovas majoras Egidijus Ališauskas
Kazimieras Daugėla, „Giesmė šv. Kazimierui“
Siuita „Donelaitis“
Eduardas Balsys, Koncerto smuikui 2 dalis birbynei su orkestru
2. Vokalinis ansamblis „Inmezzo“: vadovė Aušra Stasiūnaitė, dainininkės Jurgita Lopetaitė, Aušra Stasiūnaitė, Raimonda Janutėnaitė, Lina Urniežiūtė, pianistė Nijolė Baranauskaitė
3. Styginių kvartetas „Bass Arco“: Domas Jakštas, Tomas Ramančiūnas, Tomas Šatas (violončelės), Dainius Rudvalis (kontrabosas), programoje dalyvauja aktorius Petras Venslovas
Fragmentai iš Johano Sebastiano Bacho (Johann Sebastian Bach, 1685–1750) siuitos „Fugos menas“ ir Kristijono Donelaičio poemos „Metai“
II. „Žėrintys sąskambiai muzikos karalystėje“
4. Ansamblis „Regnum Musicale“: Joana Daunytė (arfa), Vita Marija Daunytė (fleita), Elena Daunytė (violončelė), Kotryna Ugnė Daunytė (smuikas)
5. Dovilė Kazonaite (sopranas), Julija Karaliūnaitė (sopranas), Marta Lukošiūtė (mecosopranas), Andrej Rozyk (smuikas), Nijolė Baranauskaitė (fortepijonas)
6. Styginių kvartetas „Mettis“: Kostas Tumosa, Bernardas Petrauskas, Karolis Rudokas, Rokas Vaitkevičius
7. Rūta Lipinaitytė (smuikas), Dainius Rudvalis (kontrabosas), Donatas Bagurskas (kontrabosas), šių ryškių stygininkų nepamainoma partnerė Indrė Baikštytė (fortepijonas)
III. „Sesuo Andželika“
8. Džakomas Pučinis (Giacomo Puccini, 1858–1924), opera „Sesuo Andželika“

Dirigentas Martynas Staškus, režisierė ir choreografė Marija Simona Šimulynaitė, vaizdo projekcijų autorė Brigita Elena Kudarauskaitė, koncertmeisterė Olga Taškinaitė

www.muzikusajunga.lt

23.00 Koncertas „Ugningoji čakona. XVII–XVIII a. ispanų ir italų rūmų bei miesto šokiai ir dainos“ Valdovų rūmų kieme

Čakona – greitas, aktyvių perkusijos garsų lydimas šokis, kilęs iš Lotynų Amerikos – tapo ypač populiariu visos Europos muzikos žanru baroko epochoje, kai čakonos boso pagrindu buvo kuriamos ir virtuoziškos instrumentinės kompozicijos bei dainos. Koncerte „Ugningoji čakona“ skirtingų instrumentų tembrais, mušamųjų ritmais ir improvizacijomis išpuošti ispanų ir italų barokiniai kūriniai kvies džiūgauti ir linksmintis.

Atlikėjai
Ansamblis „Duo Barocco“: Renata Dubinskaitė ir Saulė Šerytė (mecosopranai)
Ieva Baublytė (išilginė fleita, gotikinė arfa)
Justė Martinkėnaitė (smuikas)
Roma Jaraminaitė (violončelė)
Vaiva Eidukaitytė-Storastienė (klavesinas)
Adas Gecevičius (mušamieji)
Senosios muzikos ir šokių trupė „Festa Cortese“

24.00 Gospelo komandos „Hark!“ koncertas Valdovų rūmų kieme

Gospelo komanda „Hark!“ – tai žavių, jaunų, profesionalių muzikos atlikėjų gyvos muzikos projektas. 2013 m. Lietuvos gospelo muzikos kultūroje gimė stiprus, profesionalus ir ambicingas projektas – Gospelo komanda „Hark!“ Nors ir visai jaunas, šis kolektyvas stebina ilgamete ir svaria muzikine komandos narių patirtimi ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Daugelis komandos vokalistų prieš šį projektą dainavo gospelo chore „Sounds in G“, dalyvavo įvairiuose seminaruose ir meistriškumo kursuose. Projekto muzikantai yra pripažinti Lietuvos muzikos padangėje.

Su gospelo muzika „Hark!“ atneša roko, džiazo, latino, hiphopo, ritmenbliuzo ritmus bei nuotaikas, priverčiančias judėti kiekvieną klausytoją. Nuo kitų gospelo muziką atliekančių kolektyvų šis skiriasi ne tik ypatinga stilių įvairove, bet ir neįprastu požiūriu, kad vokalistai ir muzikantai yra lygiaverčiai šios komandos nariai, papildantys vienas kitą muzikaliai bei suteikiantys motyvacijos augti ir tobulėti.

„Hark!“ vokalistai: Kristina Žaldokaitė, Berta Timinskaitė, Gaudrė Vaitkutė, Ieva Rudzite, Ieva Mukauskaitė, Mantvydas Čiuplys, Vitalijus Veklenko, Laurynas Aukštuolis

„Hark!“ instrumentinė grupė: Aidas Norvaišas (gitara), Mykolas Bazaras (bosinė gitara), Motiejus Bazaras (klavišiniai), Raimundas Martinkėnas (klavišiniai), Benediktas Bazaras (perkusija), Arvydas Joffė (mušamieji)

https://www.facebook.com/hark.page    

01.00 „NI&Co“ koncertas „Nakties minimalistinė muzika“ Valdovų rūmų kieme

Specialioje koncertinėje programoje – „NI&Co“ koncertas „Nakties minimalistinė muzika“. Gedimino Gelgoto vadovaujamas Naujų idėjų kamerinis orkestras „NI&Co“ atliks įsimintiniausius profesionalų sukurtos minimalistinės muzikos pavyzdžius. Klausytojai susipažins ir su amerikietiškuoju minimalizmu, ir su Europos sakraliniu minimalizmu. Valandos trukmės koncertas leis kolektyvo kruopščiai atrinktos meditatyvios, ramios ir harmoningos minimalistinės muzikos klausytis nakties tyloje.

www.niko.lt                  
https://www.facebook.com/NewIdeasChamberOrchestra   

Lauksime Jūsų!

Publikuota: 2014-06-04 16:23 Atnaujinta: 2014-06-16 10:05
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika