Vieša paskaita „Niurnbergo auksakalystės menas Jogailaičių dvaro aplinkoje“

Renginio data: 2013m.Lapkričio1114 d.18:00 - 19:30 Visi renginiai
Valdovų rūmų Lankytojų vestibiulio auditorija
Aktualu iki 2013-11-14
Renginio tipas:
Vieša paskaita
Renginio tipo nr.:
19
Kas Renesanso epochoje kaldino prabangiausius juvelyrinius dirbinius? Ar visi Europos valdovai pajėgė samdyti geriausius to meto juvelyrus? Kas dirbo Lietuvos ir Lenkijos valdovams? Kurių juvelyrų darbai buvo populiariausi ir kuriuos rinkosi valdovų moterys?
 
Daugybė išlikusių vertybių, tarp jų ir Jadvygos Jogailaitės brangenybių skrynutė, liudija, kad geriausi Renesanso epochos meistrai dirbo Niurnberge – mieste, su kuriuo siejama daugybė atradimų ir iškilių meno kūrėjų pavardžių. 
 
Regis, Jonui Gutenbergui (Johannes Gutenberg) išradus spaudos mašiną čia klestėjo ne tik knygų verslas, bet ir daugybė kitų meno sričių, ypač juvelyrika. Apie ją viešoje paskaitoje „Niurnbergo auksakalystės menas Jogailaičių dvaro aplinkoje“ savo tyrinėjimais ir įžvalgomis dalysis vienas žymiausių Lietuvos, Lenkijos ir Vidurio Europos senosios auksakalystės tyrinėtojų, Krokuvos Vavelio karališkosios pilies Auksakalystės rinkinio saugotojas Dariušas Novackis (Dariusz Nowacki).
 

Renginys nemokamas

Prieš kiekvieną vakaro renginį nuo 17.30 val. kviečiame parodą „Jadvygos Jogailaitės brangenybių skrynutė – šedevras iš Valstybinio Ermitažo rinkinių“ aplankyti nemokamai, tačiau maloniai prašome iš anksto registruotis tel. (8 5) 262 0067, renginiai@valdovurumai.lt arba užpildžius registracijos formą.

Daugiau apie parodos renginius el. p. renginiai@valdovurumai.lt, (8 5)  262 0067

Rengėjai pasilieka teisę keisti renginių datas ir dalyvius.

Publikuota: 2013-09-10 14:53 Atnaujinta: 2013-11-13 07:41
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika