Vieša paskaita „Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų dinastiniai ryšiai: vedybinės politikos kryptys“

Renginio data: 2013m.Spalio1012 d.12:00 - 13:00 Visi renginiai
Valdovų rūmų Lankytojų vestibiulio auditorija
Aktualu iki 2013-10-12
Renginio tipas:
Vieša paskaita
Renginio tipo nr.:
19

XIII–XVIII a. Lietuvos valdovai aktyviai rūpinosi savo šeimų vedybiniais dinastiniais ryšiais, kurie juos sujungė su daugeliu Europos valdančiųjų giminių. Paskaitoje bus kalbama apie tai, kokią vedybinę politiką taikė Lietuvos valdovai, kur daugiausia ieškojo vedybinių partnerių sau bei savo vaikams, broliams, seserims. 
Lietuvos valdovai daugiau negu dešimtį kartų tuokėsi su Riurikaičiais, Habsburgais, Piastais, tad kai kurių giminių genealoginiai medžiai taip susipynė šakomis, jog jų bendras vaizdas darosi panašus į neišnarpliojamą mazgą.
Apie tai, taip pat apie netikėtas Lietuvos valdovų tarpusavio giminystes arba vedybines sąjungas su Anglijos, Moldavijos ir kt. šalių valdančiosiomis giminėmis pasakos Valdovų rūmų muziejaus Mokslinių tyrimų centro Kultūros ir dailės istorijos grupės administratorius-vyresnysis muziejininkas
Eimantas Gudas, jau daug metų besidomintis genealogija ir Valdovų rūmų muziejui parengęs daugiau kaip 200 asmenų apimančią genealoginę schemą, šiuo metu esančią ekspozicijoje.

Publikuota: 2013-10-07 10:20 Atnaujinta: 2013-10-07 14:39
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika