Senosios muzikos koncertas „Rūmų pobūviai ir romanai“

Renginio data: 2012m.Lapkričio1110 d.18:00 - 00:00 Visi renginiai
Aktualu iki 2012-11-10
Renginio tipas:
Koncertas
Renginio tipo nr.:
12

Koncerte skambės Baroko epochos italų ir prancūzų kompozitorių kamerinė muzika, puošdavusi nedideles rūmų šventes ir diduomenės susitikimus XVII a. Europoje. Ją atliks senosios muzikos žinovai iš Prancūzijos – Sablė senosios muzikos ir šokio akademijos bei Versalio baroko muzikos centro dėstytojai Julie Hassler (sopranas) ir Edgardo Campos (klavesinas) bei jungtinė Lietuvos senosios muzikos atlikėjų komanda. Šią komandą sudarys net penkiolika muzikantų iš kone visų Vilniuje veikiančių senosios muzikos ansamblių („Affectus“, „Banchetto Musicale“, „Brevis“, „Concertino delle donne“, „Duo Barocco“, „Suonatori del Granduca“) bei individualūs atlikėjai, patobulinę savo žinias šių dėstytojų vadovaujamuose meistriškumo kursuose XVII a. baroko kamerinės muzikos subtilybės“ lapkričio 7–9 dienomis. Koncerte skambės daugiabalsės rūmų arijos, pasakojančios rafinuotas meilės istorijas, ir instrumentinės šokių muzikos kūriniai.

XVII a. Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje ir kitose Europos šalyse nedideliems vokaliniams ir instrumentiniams ansambliams skirtus baroko muzikos kūrinius dažnai atlikdavo patys didikai. Jie dvaruose gaudavo puikų muzikinį išsilavinimą ir gebėdavo groti ne vienu instrumentu. Jau pats terminas „kamerinė muzika“ rodo, kad tai kūriniai, skirti atlikti rūmų kambaryje arba menėje, privačioje erdvėje, dažnai intymioje atmosferoje. Pagal prigimtį tai yra draugų, o ne samdomų muzikantų atliekama muzika, tačiau patyrinėjus baroko kamerinės muzikos partitūras belieka tik žavėtis, kad tokią sudėtingą, gausiai išpuoštą, improvizuoti tinkančią muziką atlikdavo ne profesionalai, o patys didikai. Toks subtilus atlikimo menas šiandien yra nemažas iššūkis net profesionaliems muzikantams.

XVII a. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų ir didikų rūmuose dominavo italų kompozitorių muzika – vienas iš dviejų pagrindinių baroko muzikos stilių Europoje greta prancūziškojo baroko. Būtent itališkas ir prancūziškas Barokas suformavo stiliaus pamatus, o derinant šių dviejų pamatinių stilių elementus gimė visa Europos baroko muzikos stilių paletė. Jau tuo metu muzikos tyrinėtojai pabrėžė italų ir prancūzų muzikos kontrastingumą, pasitelkdami tokius antonimus kaip muzika širdžiai – muzika ausiai, atviros aistros – protas ir santūriai reiškiami jausmai, improvizacijos – griežta ornamentika ir t. t. Susipažinus su šiais dviem baroko stiliaus kraštutinumais galima suvokti visą Europos baroko muzikos įvairovę.

Daugelis koncerte skambėsiančių kūrinių Lietuvoje bus atliekami pirmą kartą. Tai Antoine Boesset, Claude Le Jeune, Michel Lambert, Pierre Guédron, François Richard, Michel Pignolet de Montéclair, Marin Marais, Claudio Monteverdi, Barbara Strozzi ir kitų kompozitorių vokaliniai ir instrumentiniai ansambliai.

Atlikėjai:

Julie Hassler (sopranas)
Edgardo Campos (klavesinas)
Ieva Gaidamavičiūtė (sopranas)
Diana Tiškovaitė (sopranas)
Renata Dubinskaitė (mecosopranas)
Nora Petročenko (mecosopranas)
Saulė Šerytė (mecosopranas)
Viktoras Gerasimovas (kontratenoras)
Algirdas Bagdonavičius (tenoras)
Nerijus Masevičius (bosas)
Ieva Baublytė (fleita, arfa)
Justė Martinkėnaitė (smuikas)
Rima Švėgždaitė (smuikas)
Valerijus Jasiulevičius (viola da gamba)
Roma Jaraminaitė (violončelė)
Vaiva Eidukaitytė (klavesinas)
Balys Vaitkus (klavesinas)

Bilietai parduodami koncerto vietoje likus valandai iki renginio. Bilieto kaina – 10 Lt. Mokiniams, studentams ir senjorams – 5 Lt.

Daugiau informacijos tel. 8 687 85 713

Organizatorius VšĮ Senosios muzikos ansamblis „Affectus

Partneriai:
Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai
Lietuvos dailės muziejus
Prancūzų institutas Lietuvoje

Rėmėjas Lietuvos Respublikos kultūros rėmimo fondas

Publikuota: 2012-10-31 15:31 Atnaujinta: 2012-11-06 11:00
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika