Silva rerum 1562

Renginio data: 2012m.Spalio1003 d.18:00 - 00:00 Visi renginiai
Valdovų rūmų Didžioji renesansinė menė
Aktualu iki 2012-10-03
Renginio tipas:
Koncertas
Renginio tipo nr.:
12

Kotrynos Jogailaitės ir Jono Vazos 450 metų vedybų sukakčiai

Silva rerum 1562 – muzikinė programa, pristatanti XVI a. kompozitorių, dirbusių ir kūrusių Lenkijos karalių ir Lietuvos didžiųjų kunigaikščių dvare – Vaclovo Šamotuliečio, Valentino Bakfarko, Kristupo Klabono, Ciprijono Bazyliko, Jano iš Liublino ir kitų autorių kūrinius. „Daiktų mišku“ lotyniškai XVI–XVIII amžiuje vadinosi knyga – savotiška Lenkijos ir Lietuvos aukštuomenės namų kronika, pildoma iš kartos į kartą, kurioje būdavo fiksuojami šeimos įvykiai, atsispindėjo valstybės gyvenimas, būdavo dedami dienoraščių, laiškų fragmentai ir pan. Choro ir konsorto „Brevis“ fiksuojamoje muzikinėje kronikoje susitelkiama į vieną reikšmingą istorinį įvykį. Tai – 1562 metais spalio 4 d. Vilniaus katedroje įvykusios ir Valdovų rūmuose švęstos Lenkijos karaliaus ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Žygimanto Augusto sesers Kotrynos Jogailaitės ir Suomijos kunigaikščio, būsimo Švedijos karaliaus Jono Vazos jungtuvės. Jų sūnus Zigmantas Vaza vėliau tapo Lenkijos ir Lietuvos valdovu. Taip prasidėjusi ir 80 metų trukusi Vazų dinastijos valdymo epocha siejama ne vien su tarptautiniu aktyvumu, karinėmis pergalėmis bei nesėkmėmis, bet ir su mecenatyste, Baroko kultūros ir meno idėjų sklaida.

Atlikėjai:
Choras ir konsortas Brevis
Vadovai Gintautas Venislovas ir Darius Stabinskas 

Bilietai - 10, 20, 30 Lt.
Bilietus galima įsigyti visose bilietų platinimo sistemos "Bilietų pasaulis" kasose, internete www.bilietupasaulis.lt ir koncerto vietoje, likus valandai iki renginio pradžios.
Pirkti bilietus internetu -->

Koncertas rengiamas bendradarbiaujant su tarptautiniu senosios muzikos festivaliu Banchetto musicale

Didysis koncerto rėmėjas

Koncertą remia


KULTŪROS PAVELDO DEPARTAMENTAS
PRIE KULTŪROS MINISTERIJOS

KULTŪROS RĖMIMO FONDAS

Publikuota: 2012-08-31 14:57 Atnaujinta: 2012-09-27 08:55
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika