Knygos „Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės iždas: XVI amžiaus antroji pusė–XVII amžiaus vidurys“ sutiktuvės

Renginio data: 2012m.Rugsėjo0926 d.17:30 - 00:00 Visi renginiai
Aktualu iki 2012-09-26
Renginio tipas:
Knygos pristatymas
Renginio tipo nr.:
11

Iškilaus istoriko Antano Tylos studijoje „Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės iždas XVI amžiaus antroji pusė–XVII amžiaus vidurys“ analizuojama Lietuvos iždo ir mokesčių sistemos raida, įplaukų į valstybės ir rūmų iždą dinamika, išlaidų rūšys bei reikšmė įgyvendinant valstybės (daugiausia gynybos) programas. Nusakomas Liublino sutarties poveikis iždo veiklai, apmokestinamųjų objektų plėtrai, karo dėl Livonijos, Stepono Batoro karo žygių prieš Maskvą, Zigmanto Vazos dinastinių kovų su Švedija, intervencijos į Maskvą, Smolensko susigrąžinimo finansavimo ir mokesčių sistemos pritaikymas augantiems poreikiams.

Antanas Tyla – žymus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istorijos tyrinėtojas, Lietuvos mokslų akademijos ir Lietuvos katalikų mokslų akademijos narys, Lietuvos istorijos instituto mokslo darbuotojas, Kauno Vytauto Didžiojo universiteto profesorius, habilituotas mokslų daktaras. Savo darbuose mokslininkas palietė daugelį svarbių Lietuvos istorijai klausimų, tyrinėjo Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės politinę kultūrą, iždo ir valstybės apsaugą XVI–XVII a., Kėdainių uniją, nagrinėjo Lietuvos magdeburginių miestų temą, taip pat gilinosi į lietuvių kultūrinio ir politinio išsivadavimo XIX–XX a. per. problemą. A. Tyla parengė ne vieną monografiją, daug straipsnių. Profesorius prisidėjo ir prie sintetinių Lietuvos istorijos apžvalgų, istorinių šaltinių publikacijų. A. Tylos darbai susilaukė ir valstybinio pripažinimo. Istorikas 1999 m. buvo apdovanotas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Karininko kryžiumi, o 2009 m. Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Komandoro kryžiumi. Tais pačiais metais A. Tylai suteiktas Kauno Vytauto Didžiojo universiteto Garbės profesoriaus vardas. Autorius yra valstybinių Jono Basanavičiaus, Simono Daukanto bei Lietuvos Mokslų akademijos ir Lietuvos banko Vlado Jurgučio premijų laureatas. 2012 m. A. Tyla pelnė „Lietuvos šviesuolio“ titulą. Profesorius tapo mokytoju bei autoritetu ne vienam Lietuvos istorikui.

Dalyvaus:
Prof. habil. dr. Antanas Tyla
Prof. habil. dr. Zigmantas Kiaupa (Lietuvos istorijos institutas)
Doc. habil. dr. Ingė Lukšaitė (Lietuvos istorijos institutas)
Dr. Gediminas Rainys (Lietuvos pramonininkų konfederacija)
Vidmantas Laurinavičius (Pinigų muziejus)
Renginį ves dr. Vydas Dolinskas (Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai)
Muzikuos Vidas Pinkevičius

Publikuota: 2012-09-12 09:44 Atnaujinta: 2012-09-25 08:52
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika