Ekskursija „PASKUTINIS JOGAILAITIS: triumfas ir tragedija“

Renginio data: 2012m.Rugpjūčio0801 d.13:00 - 14:00 Visi renginiai
Valdovų rūmų Lankytojų vestibiulis
Aktualu iki 2012-08-01
Renginio tipas:
Teminė ekskursija
Renginio tipo nr.:
5

Prieš 500 metų – 1520 m. rugpjūčio 1 d. Krokuvos Vavelio pilyje gimė berniukas – labai lauktas Lenkijos Karalystės ir Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės sostų įpėdinis. Tėvo Žygimanto Senojo ir motinos Bonos Sforcos norai lėmė, kad kūdikis gavo du vardus: tėvo valia sūnus buvo pavadintas Žygimantu, o motinos – Augustu. Bonos Sforcos sprendimui įtakos turėjo ne tik gimimo mėnuo. Lotyniškai augustus reiškia „didingas“. Berniukas, gimęs didžiojo imperatoriaus Oktaviano Augusto garbei pavadintą mėnesį, ateityje turėjo valdyti dvi dideles valstybes, be to, tėvai jam numatė dar vieną misiją – išsaugoti XVI a. pradžioje Europoje įgytas pozicijas, savotišką Jogailaičių dinastijos triumfą. Kaip susiklostė politinė Žygimanto Augusto karjera, prasidėjusi 1529 m. Vilniuje, pakėlus jį Lietuvos didžiuoju kunigaikščiu? Kurie iš amžininkų valdovo mirties valandą buvo teisūs – ar tie, kurie suskaičiavo daugiau „blogų nei gerų“ jo darbų, ar tie, kurie pavadino jį „didžiu valdovu“? Ką žinome apie asmeninį paskutinio Jogailaičio gyvenimą?

Apie Žygimantą Augustą – sūnų, brolį, vyrą ir valdovą – kalbėsimės Valdovų rūmų muziejaus ekspozicijose. Maloniai laukiame Jūsų!

Ekskursijos kaina
Užsiregistravusiam lankytojui – 2,00 Eur + lankytojo bilietas (I+II maršrutai)
Ekskursija vedama lietuvių kalba ne didesnei nei 25 asmenų grupei.

Publikuota: 2020-07-23 15:42 Atnaujinta: 2020-07-29 13:54
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika