Vilniaus Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčia

Renginio data: 2012m.Balandžio0403 d.18:00 - 00:00 Visi renginiai
Aktualu iki 2012-04-03
Renginio tipas:
Kultūros vakaras
Renginio tipo nr.:
14

Pranešimą pristatys Vilniaus Bažnytinio paveldo muziejaus direktorė
dr. Sigita Maslauskaitė

Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės magnatų Sapiegų giminės mauzoliejus – Vilniaus Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčia – yra ne tik unikalus paminklas, bet ir pirmoji tokio pobūdžio šventovė Lietuvoje. Bažnyčios rūsyje palaidotas fundatorius Leonas Sapiega, abi Leono Sapiegos žmonos – Dorotėja Firlėjūtė ir Elžbieta Radvilaitė, sūnūs Jonas Stanislovas ir Kristupas, brolis Andriejus; taip pat Jono Stanislovo žmona Ona Chodkevičiūtė su sūneliu Karoliu ir antroji žmona Grizelda Vodinskytė su sūnumi Kristupu. Sapiegų mauzoliejuje palaidota ir trečiojo, jauniausio Leono Sapiegos sūnaus Leono Kazimiero Sapiegos žmona Teodora Kristina Tarnovskytė.

Vakaro metu bus primenama dramatiška Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčios ir bernardinių vienuolyno istorija, aptariama išlikusių XVII a. I p. Sapiegų giminės antkapių, tebeliudijančių užsakovų galią ir subtilų meninį skonį, ikonografija.

Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčios pastatas – retas Vilniaus renesansinės architektūros pavyzdys. Jos struktūroje galima įžvelgti praeinančios gotikos, Lietuvą pasiekusio manierizmo įtaką, pastebimos ankstyvojo baroko tendencijos. Ši bažnyčia iškilo kovų tarp katalikybės ir protestantizmo metu, todėl pabrėžtina šventovės formose ir ikonografinėje programoje atsiskleidžianti katalikų tikėjimo reprezentacija, autentiško dekoro prasmės. Fundatoriaus šeimos laikus mena vėlyvojo renesanso stiliumi sukurtas didysis Švč. Trejybės altorius, svarbūs kiti mūsų dienas pasiekę pamaldumui skirti kūriniai: „Sapiegų Dievo Motina“, „Šv. arkangelas Mykolas“, „Šv. Ona“, „Šv. Klara“, išlikę „Kristaus kančios kelio“ paveikslai; reikšmingi liturgijai tarnavę šios bažnyčios antepedijai, liturginės taurės. Visa tai bus mėginama parodyti ir aptarti, pristatant šiuo metu naujai misijai atgimusį Šv. arkangelo Mykolo bažnyčios ir vienuolyno ansamblį.

Vakaro metu skambės V. Šamotuliečio, C. Bazyliko (Sieradiečio), C. Monteverdi, nežinomų kompozitorių giesmės iš Sapiegų tabulatūros, kurias atliks vokalinis ansamblis:
Vitalij Neugasimov (kontratenoras),
Vytautas Gailevičius (kontratenoras/baritonas),
Andrius Jautakis (tenoras),
Vytautas Vepštas (bosas).

Prieš kultūros vakarą nuo 17 val. maloniai kviečiame aplankyti parodą su jos kuratoriais, Valdovų rūmų muziejaus specialistais.
Parodos lankytojo bilieto kaina – 6 Lt, moksleiviams, studentams, senjorams – 3 Lt.

Rengėjai pasilieka teisę keisti kultūros vakaro datą.
Išsamiau apie renginius galite sužinoti tel. (8 5)  262 0067, renginiai@valdovurumai.lt.

Susiję įrašai

Nuotraukų galerija

Publikuota: 2012-02-13 14:26 Atnaujinta: 2012-03-30 11:49
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika