Kultūros vakaras „Kokios vertybės glūdi Vilniaus širdyje?“

Renginio data: 2011m.Gruodžio1207 d.17:00 - 00:00 Visi renginiai
Aktualu iki 2011-12-07
Renginio tipas:
Kultūros vakaras
Renginio tipo nr.:
14

Atnaujintos parodos „Valdovų rūmų lobynas: Lietuvos ir Europos paveldo klodai“ bei restauratorių katalogo „Tarp kasdienybės ir prabangos. Restauruoti Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmų archeologiniai radiniai“ pristatymo vakaras.  

Renginys skirtas Vilniaus pilių išvadavimo 350 metų istorinei sukakčiai paminėti

Dalyvauja:

dr. ALBINAS KUNCEVIČIUS
Vilniaus universitetas

ROMUALDAS BUDRYS
Lietuvos dailės muziejus

dr. JŪRATĖ SENVAITIENĖ
Prano Gudyno restauravimo centras

dr. ARŪNAS PUŠKORIUS
Valdovų rūmų muziejus

dr. VYDAS DOLINSKAS
Valdovų rūmų muziejus

dr. JOLANTA KARPAVIČIENĖ
Valdovų rūmų muziejus

Muzikuoja:

RENATA DUBINSKAITĖ (mecosopranas)

IEVA BAUBLYTĖ (gotikinė arfa, išilginės fleitos)

RIMA ŠVĖGŽDAITĖ (smuikas)

ROMA JARAMINAITĖ (violončelė)

LYDIA DAVIS (smuikas) 

JONAS TUMASIONIS (dūdmaišis, mušamieji)

Istorinių šokių programą atlieka ansamblis
BANCHETTO MUSICALE
(vadovės – Jūratė Vičienė ir Virginija Jašinskienė)

Programa:

Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų muziejus iš nebūties prikelia ir į Lietuvą sugrąžina tai, kas buvo pamiršta, išgrobta, sunaikinta svetimšalių. Kol vyksta Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencijos atkūrimo darbai, kaupiami archeologinių radinių bei istorijos ir kultūros vertybių rinkiniai. Taikomosios dailės muziejuje Vilniuje nuo 2004 m. buvo eksponuojami  reprezentatyviausi Valdovų rūmų archeologiniai radiniai, taip pat pristatoma ir istorijos bei kultūros vertybių kolekcijos dalis. 2011 m. rudenį šios ekspozicijos iš esmės atnaujintos, gerokai papildytos ir sujungtos į parodą „Valdovų rūmų lobynas: Lietuvos ir Europos paveldo klodai“. Taikomosios dailės muziejuje ši ekspozicija veiks nuo šių metų gruodžio 7 d. iki Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų atidarymo.

Parodoje eksponuojami dažnai per stebuklą drėgname dirvožemyje išlikę, ilgiau negu du dešimtmečius kaupti ir kruopščiai restauruoti gausūs bei įvairūs archeologiniai radiniai. Tai Lietuvos ir Europos kultūros paveldo kontekste unikalūs keramikos, akmens, medžio, odos, metalo, stiklo ir kiti dirbiniai, atspindintys senosios Lietuvos valstybės istoriją, jos valdovų aplinkos prabangą bei kasdienybę, dvaro įtaką miesto, šalies ir Vidurio Rytų bei Šiaurės Europos raidai. Čia pristatomos ir išskirtinės Gotikos, Renesanso bei Baroko epochų Europos taikomosios ir vaizduojamosios dailės vertybės – baldai, gobelenai, žemėlapiai, grafikos kūriniai, Lietuvos valdovų ir didikų portretai, ginklai, šarvai, kitos lituanistinės relikvijos. Visa ekspozicija – daugiau kaip 1 000 archeologinių radinių ir istorinio interjero vertybių – atveria Lietuvos senojo paveldo lobius, taip pat liudija intensyvius mūsų šalies ir Europos kultūros bei meno ryšius Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencijos Vilniuje klestėjimo laikais (XIII–XVII a.).

Prieš 350 metų būtent gruodžio mėnesį po šešerius metus trukusios Maskvos kariuomenės okupacijos buvo išvaduotos Vilniaus pilys. Po keleto šimtmečių nebūties sostinės širdyje atgyjančių Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų muziejus šventine ir koncertine programa kviečia į parodos „Valdovų rūmų lobynas: Lietuvos ir Europos paveldo klodai“ pristatymo vakarą, skirtą Vilniaus pilių išvadavimo istorinei sukakčiai paminėti. Renginyje taip pat bus pristatomas naujausias leidinys „Tarp kasdienybės ir prabangos. Restauruoti Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmų archeologiniai radiniai“. 

Kviečiame susipažinti su Lietuvos ir Europos istorijos bei kultūros paveldo vertybėmis, kurios ateityje taps Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų nuolatinių ekspozicijų pagrindu ir puoš atkuriamą Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidenciją.

Įėjimas į renginį nemokamas.

Susiję įrašai

Nuotraukų galerija

Publikuota: 2011-11-23 Atnaujinta: 2011-12-06 16:32
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika