Karyba Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje

Kai vakarinėje baltų gyvenamoje teritorijoje įsikūrė karingi Kryžiuočių bei Kalavijuočių ordinai ir riteriai iš visos katalikiškos Europos vyko į kryžiaus žygius užkariauti Baltijos jūros rytinėje pakrantėje įsikūrusių krikščionybės dar nepažinusių baltų genčių, karinis pasirengimas ir karyba tapo neatsiejama mūsų valstybės istorijos dalimi. Būtent karinė sėkmė suformavo tvirtus Lietuvos valstybės pamatus. Lietuviai ne tik apgynė savo gyvenamą teritoriją ir sukūrė savo valstybę, bet ir sugebėjo ją greitai plėsti. XIV a. susiformavo aiški valstybės valdymo ir gynybos struktūra, nuolat tobulėjo karinis pasirengimas ir ginkluotė. Kovos peilius keitė kalavijai, sunkėjo šarvuotė.
Per edukacinį užsiėmimą apžiūrėsime muziejuje eksponuojamus senuosius ginklus, klausysimės pasakojimo apie Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės kariuomenę ir karius, sužinosime, kada jaunuolis galėjo tapti kariu, kiek laiko turėjo skirti, kad pasirengtų tinkamai vykdyti savo pareigas, kaip kariai buvo apdovanojami už gerą tarnybą ir kaip buvo baudžiami už nusižengimus. Galėsime išbandyti, ar sunku rankoje laikyti kalaviją, skydą, arbaletą. Taip akimirkai galėsime pasijusti Viduramžių kariais!
 
Užsiėmimas, iš anksto susitarus, gali būti pritaikytas vaikams su specialiaisiais poreikiais.
 
Užsiėmimo trukmė – 1 val.
Rekomenduojama 5–8 klasių mokiniams
Grupės dydis – iki 30 asmenų
 
Kaina
Lietuvių kalba – 4 Eur
 
Daugiau informacijos tel. +370 5 261 7445 arba edukacija@valdovurumai.lt 
 
 
 
Publikuota: 2024-08-30 09:48 Atnaujinta: 2024-09-17 15:23
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika