Valdovų rūmuose praūžė pirmoji Vilniaus miesto istorijos olimpiada

2014 m. gegužės 7 d., trečiadienį, į Valdovų rūmus skubėjo istoriją mėgstantys 8–12 klasių mokiniai ir jų mokytojai – istorinėje Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencijoje Lietuvos istorijos mokytojų asociacija surengė pirmą Vilniaus miesto istorijos olimpiadą. Žinių varžytuvių tema buvo glaudžiai susijusi su Lietuvos Didžiąja Kunigaikštyste. Moksleiviams teko atlikti įvairiausias užduotis ir atsakyti į klausimus apie Vilniaus Gediminaičių dinastijos valdymo laikus (XIV–XVI a.).

Kol mokiniai stengėsi įveikti olimpiados užduotis, jų mokytojai dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Odinės kurpaitės pasakojimas“ – susipažino su senuoju Vilniaus ir Lietuvos didžiųjų kunigaikščių dvaro odininkų amatu, dirbinių įvairove, senosiomis technologijomis, archeologiniais odos tyrimais ir radinių konservavimu. Apžiūrėję XV–XVI a. odos dirbinių kopijas, jie ir patys gaminosi odinę apyrankę bei krepšelį, kuriuos XIV a. pab.–XV a. pr. nešiojo Vilniaus pilies gyventojai.

Vėliau visi olimpiados dalyviai apžiūrėjo nuolatines Valdovų rūmų muziejaus ekspozicijas ir dalyvavo olimpiados apdovanojimų ceremonijoje. Apdovanojimus nugalėtojams teikė vienas žymiausių Lietuvos mokslininkų, humanitarinių mokslų daktaras Napoleonas Kitkauskas.

Publikuota: 2014-05-08 13:20
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika