Tarptautinė paroda „Jadvygos Jogailaitės brangenybių skrynutė. Šedevras iš Valstybinio Ermitažo rinkinių“ atidaryta – kviečiame apsilankyti!

Fiksavimo data:
2013-09-12
Fotografas:
Vytautas Abramauskas

Keli šimtai kviestinių svečių praėjusio ketvirtadienio vakarą skubėjo į Valdovų rūmus atidaryti tarptautinės parodos „Jadvygos Jogailaitės brangenybių skrynutė. Šedevras iš Valstybinio Ermitažo rinkinių“, kurioje bus eksponuojama Lietuvos didžiajam kunigaikščiui ir Lenkijos karaliui Žygimantui Senajam (1467/1506–1548) priklausiusi brangenybių skrynutė.

Ši, tris mėnesius truksianti paroda sutapo ne tik su Lietuvos pirmininkavimu Europos Sąjungos Tarybai, tačiau ir su eksponuojamos unikalios lituanistinės vertybės gimtadieniu – pagaminta 1533 m., šiemet ji švenčia 480 metų jubiliejų.

Tarptautinės parodos „Jadvygos Jogailaitės brangenybių skrynutė. Šedevras iš Valstybinio ermitažo rinkinių“ atidarymo ceremonija prasidėjo teatralizuota programa: lankytojų vestibiulyje svečius pasitiko Renesanso epochos drabužiais pasipuošę aktoriai, koncertavo vienas geriausių kamerinių chorų Lietuvoje – dirigento Gintauto Venislovo vadovaujamas choras „Brevis“.

Įspūdingame atidarymo renginyje dalyvavo ir sveikinimą parodos globėjo Ministro Pirmininko Algirdo Butkevičiaus vardu tarė Vyriausybės kanclerio pirmasis pavaduotojas Remigijus Motuzas, nepaprastasis ir įgaliotasis Rusijos ambasadorius Lietuvoje Vladimiras Čchikvadzė, Valstybinio Ermitažo direktoriaus pavaduotoja, vyriausioji fondų saugotoja Svetlana Adaksina, Valdovų rūmų muziejaus vadovai, auksakalystės ekspertai iš Lenkijos ir daugybė kitų garbingų asmenų.

Tarptautinės parodos atidarymo svečiai turėjo galimybę pirmieji iš arti pamatyti Jadvygos Jogailaitės brangenybių skrynutę. Nuo šios parodos atidarymo dienos ją gali pamatyti kiekvienas, įsigijęs įprastinį lankytojo bilietą į Valdovų rūmus ir apsilankęs Rūmų istorinės ir architektūrinės raidos ekspozicijoje, kurioje pristatoma Žygimanto Senojo epocha: Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmuose ši 2,5 mln. eurų įkainota brangenybė su ypatinga apsauga bus eksponuojama iki šių metų gruodžio 15 d. 

Publikuota: 2013-09-13 18:49 Atnaujinta: 2013-09-13 18:51
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika