Belgijos karališkoji pora Valdovų rūmų muziejuje

Su valstybiniu vizitu į Lietuvą atvykę Jo Didenybė Belgijos karalius Pilypas (Philippe) ir karalienė Matilda (Mathilde) 2022 m. spalio 24 d. Valdovų rūmuose susitiko su Lietuvos Respublikos Prezidentu Gitanu Nausėda ir pirmąja ponia Diana Nausėdiene bei kviestiniais svečiais, atvykusiais į Belgijos karaliaus ir karalienės garbei surengtą valstybinę vakarienę.

Prieš iškilmingą vakarienę Belgijos karališkoji pora pageidavo aplankyti Valdovų rūmų muziejų, giliau susipažinti su Lietuvos istorija. Belgijos monarchai gyvai domėjosi Lietuvos praeitimi ir turėjo daug klausimų ir dalijosi įspūdžiais su Lietuvos valstybės vadovu. Atkurtų istorinių interjerų salėse išvydę kunigaikščių Sapiegų portretus, knygas ir koklius su Sapiegų herbais, Belgijos valdovai džiaugsmingai prisiminė, kad tai karalienės Matildos senelės protėviai, Belgijos valdovę susiejantys su Lietuva bei visu šiuo Europos regionu.

 

Nuotraukų autoriai – V. Abramauskas ir R. Dačkus. 

Publikuota: 2022-10-25 09:00 Atnaujinta: 2022-10-27 14:50
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika