Lietuvos ir Lenkijos kultūros ministrams pristatytos įspūdingos parodos, kurias Valdovų rūmų muziejus rengia su Lenkijos kultūros institucijomis

Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų muziejuje Lietuvos ir Lenkijos ministrai, lydimi muziejaus direktoriaus dr. Vydo Dolinsko, apžiūrėjo muziejaus ekspozicijas. Vėliau ministrai aptarė abiejų šalių kultūrinio bendradarbiavimo aktualijas, tarp jų – Valdovų rūmuose spalį ruošiamą atidaryti tarptautinę parodą, skirtą Abiejų Tautų Respublikos 1791 m. gegužės 3 d. konstitucijos ir 1791 m. spalio 20 d. Tarpusavio įžado 230 metinėms. Seimas 2021-uosius yra paskelbęs Abiejų Tautų Respublikos Gegužės trečiosios konstitucijos ir Tarpusavio įžado metais. Šiai sukakčiai skirtoje parodoje bus galima išvysti originalų Gegužės trečiosios konstitucijos ir Tarpusavio įžado rankraštį, daugelio Konstitucijos epochos valstybininkų portretus, kitas praeities relikvijas ir ženklus. Paroda rengiama bendradarbiaujant su Varšuvos karališkąja pilimi ir Adomo Mickevičiaus institutu.

Valdovų rūmų muziejaus direktorius dr. V. Dolinskas pristatė ir kartu su Vavelio karališkąja pilimi Krokuvoje rengiamas dvi svarbias parodas – 2022 m. į Vilnių bus atvežti Žygimanto Augusto vaikiški šarvai, o 2023 m.  planuojama didžiulė Žygimanto Augusto gobelenų paroda, ir ši ekspozicija taps vienu svarbiausių paveldą pristatančių projektų Vilniaus 700 metų gimtadieniui.

„Dėkoju, kad Lietuvai ir jos kultūrai asmeniškai skiriate savo laiką bei dėmesį, ir tikiuosi, kad ateityje abiejų šalių bendradarbiavimą stiprins dar daug vertingų kūrybinių partnerysčių“, – kreipdamasis į Lenkijos Respublikos vicepremjerą Piotrą Glińskį sakė Lietuvos Respublikos kultūros ministras Simonas Kairys.

Rūtos Markevičės nuotraukos

Publikuota: 2021-09-20 Atnaujinta: 2021-09-20 18:58
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika