Po daugiau kaip 200 metų į Valdovų rūmus grįžo dvišalių posėdžių tradicija

Fiksavimo data:
2020-09-17

2020 m. rugsėjo 17 d. pirmą kartą daugiau nei po 200 metų į bendrą posėdį susirinkusios Lietuvos ir Lenkijos vyriausybės aptarė bendrus esamus ir būsimus svarbiausius mūsų šalims darbus, pasidžiaugė pasiekimais ir nubrėžė bendradarbiavimo gaires.

Pirmą kartą modernioje mūsų šalių istorijoje įvykusiame bendrame Lietuvos ir Lenkijos vyriausybių posėdyje, kuriam pirmininkavo abiejų valstybių premjerai – Saulius Skvernelis ir Mateuszas Morawieckis, dalyvavo daugiau kaip 20 ministrų, vicepremjerai, taip pat abiejų valstybių vyriausybių kancleriai. Keliose menėse posėdžiavę svečiai buvo sužavėti atkurtais Valdovų rūmais, daugelis jų teigė, kad būtinai čia dar sugrįš ilgesnei kultūrinei pažinčiai su muziejumi.

Paskutinį kartą tokie Lenkijos Karalystės ir Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės ministrų ir kitų aukštų pareigūnų bendri posėdžiai vyko dar XVIII a. pabaigoje – Abiejų Tautų Respublikos saulėlydžio laikais.

LR Vyriausybės kanceliarijos (Dariaus Janučio) nuotr.

 

Publikuota: 2020-09-18 10:50
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika