Kardinolas Sigitas Tamkevičiaus SJ aplankė Valdovų rūmų muziejų

Fiksavimo data:
2020-07-27
Fotografas:
Vytautas Abramauskas

Liepos 27 d. Valdovų rūmų muziejų aplankė Jo Eminencija kardinolas Sigitas Tamkevičius SJ, Kauno arkivyskupas emeritas.

Kardinolas S. Tamkevičius yra tarptautinės parodos „NUO SACRO IKI PROFANO. Giorgio Baratti dailės kolekcija iš Milano“ globėjas, parodą globojantis kartu su Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininku prof. Viktoru Pranckiečiu.

Kardinolas S. Tamkevičius, negalėjęs dalyvauti parodos atidaryme, atsiuntė jo dalyviams sveikinimo laišką, o vakar atvyko išsamiai susipažinti su paroda, kurioje dominuoja būtent sakralinė dailė.

Su paroda ir jos kūriniais garbųjį ganytoją supažindino Valdovų rūmų muziejaus tarptautinių ryšių vadovė, parodos kuratorė Daiva Mitrulevičiūtė. Muziejaus direktorius dr. Vydas Dolinskas Jo Eminencijai parodė ir naujausių Valdovų rūmų teritorijos archeologinių radinių parodą.

Su kardinolu S. Tamkevičiumi aptarti aktualūs parodos katalogo rengimo klausimai, aplankytos 2018 m. naujai atvertos muziejaus ekspozicinės erdvės, Bonos Sforcos renesansinis sodelis.

Valdovų rūmų muziejaus bendruomenė labai džiaugiasi Jo Eminencijos kardinolo Sigito Tamkevičiaus vizitu ir nuolatiniu dėmesiu muziejui, nes šis ganytojas, būdamas Lietuvos Vyskupų Konferencijos pirmininku, dar 2009 m. pašventino atkurtus, bet iki galo neįrengus Valdovų rūmus.

Publikuota: 2020-07-28 Atnaujinta: 2020-07-28 11:30
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika